Przejdź do treści głównej

Poszukiwany operator funduszy norweskich!

autor(ka): Ignacy Dudkiewicz, wiadomosci.ngo.pl
2018-02-23, 13:04
fot.: Adam Rostkowski
Zgodnie z zapowiedziami, Biuro Mechanizmu Finansowego w Brukseli, obsługujące tzw. fundusze norweskie, ogłosiło dziś konkurs na operatora środków dla organizacji pozarządowych w Polsce.

W wyniku konkursu wyłoniony zostanie operator funduszy z perspektywy 2014-2021, które trafią do Polski na podstawie umowy między Unią Europejską a Norwegią, Islandią i Liechtensteinem. Sposób rozdzielania środków dla polskich organizacji był przedmiotem żmudnych negocjacji między rządami Polski, Norwegii, Liechtensteinu i Islandii. W wyniku kompromisu, gdy polskie władze wycofały się z postulatu, by operatorem środków był Narodowy Instytut Wolności, fundusze zostaną podzielone na części – centralną (obejmującą 30 milionów euro) i regionalną (23 miliony euro). Obecnie poszukiwany jest operator funduszu na poziomie centralnym.

Celem programu dla organizacji pozarządowych ma być wzmocnienie ich długoterminowej stabilności i potencjału, zwiększenie ich roli w promowaniu partycypacji, aktywności obywatelskiej i praw człowieka.

 

 

Zainteresowane konkursem organizacje będą mogły uzyskać więcej informacji podczas spotkania, które odbędzie się 5 marca 2018 roku o 10.30 (rejestracja od 10) w warszawskim hotelu Intercontinental. Będzie to również okazja do poznania odpowiedzi na pytania dotyczące konkursu. Zainteresowane aplikowaniem w konkursie organizacje mogą się również umówić na indywidualne spotkania z przedstawicielami Biura Mechanizmu Finansowego. Spotkanie będzie dotyczyły warunków, które powinien spełniać operator funduszu – nie będzie natomiast okazją do rozmowy o konkursach dla organizacji ze środków norweskich. Informacje na ten temat pojawią się po wyłonieniu operatora.

Zarówno chęć uczestnictwa w marcowej sesji, jak i odbycia spotkania indywidualnego, należy zgłosić mailowo na adres: , podając w wiadomości nazwisko i nazwę organizacji oraz zaznaczając, że wiadomość dotyczy spotkania na temat środków dla Polski (termin zgłoszeń na spotkanie to 2 marca). Na ten sam adres można przesyłać również pytania dotyczące konkursu, na które nie uda się znaleźć odpowiedzi w przygotowanym przez Biuro Mechanizmu Finansowego FAQ-u.

Organizacje zainteresowane konkursem mogą składać swojego oferty do 27 kwietnia.

Więcej informacji można znaleźć na stronie eeagrants.org.


Dowiedz się, co ciekawego wydarzyło się w III sektorze. Śledź wydarzenia ważne dla NGO, przeczytaj wiadomości dla organizacji pozarządowych.
Odwiedź serwis wiadomosci.ngo.pl.

 


Informacja własna portalu ngo.pl

Źródło: eeagrants.org
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 7 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • wspieranie organizacji