Przejdź do treści głównej

Rok Rzeki Wisły 2017 – a Wisła dalej płynie

autor(ka): Dominik Dobrowolski
2018-02-23, 13:48
użytkownik
Dominik Dobrowolski (organizator Recykling Rejsów) i Anna Brzezińska ( animatorka Dzielnicy Wisła) na spotkaniu i podsumowaniu Roku Wisły w Warszawie.
Rok Wisły 2017 był wyjątkowy – od stycznia do grudnia 2017, od źródeł Wisły na Baraniej Górze po ujście w Gdańsku zorganizowano przeszło 550 różnego rodzaju inicjatyw, których wspólną marką była Królowa Polskich Rzek.

Zgodnie z planem 22 lutego w Klubie Monta na Cyplu Czerniakowskim w Warszawie zgromadzili się organizatorzy i uczestnicy Roku Wisły 2017. To był wyjątkowy rok, bo od stycznia do grudnia 2017, od źródeł Wisły na Baraniej Górze po ujście w Gdańsku zorganizowano przeszło 550 różnego rodzaju inicjatyw, których wspólną marką była Królowa Polskich Rzek.

Wśród tych wydarzeń był i Recykling Rejs, w ramach którego Dominik Dobrowolski, wrocławski ekolog i podróżnik i Fundacja PlasticsEurope Polska, zorganizowali spływ kajakowy (połączony ze sprzątaniem szlaków wodnych) z Węgorzewa (przez Wielkie Jeziora Mazurskie) do Warszawy.

Wisła połączyła ekologów, turystów, sportowców, społeczników, architektów, samorządowców, młodzież, seniorów (...) – kilka milionów obywatelek i obywateli, którzy poświęcili swój czas, energię, pomysły, aby właśnie ta jedyna z najwspanialszych dzikich i dużych rzek w Europie znalazła się w centrum uwagi całej Polski. I to się udało! Ale Wisła dalej płynie – zatem trzeba dalej działać, aby życie wróciło nad Wisłę, aby uchronić ją przed zniszczeniem i zaśmieceniem! Pomysłów jest wiele. Tylko trzeba zakasać rękawy i trzymać kciuki!

PS. A w tym roku obchodzimy Rok Rzeki Odry, zatem zapraszamy np. do Wrocławia i Szczecina. Czas na Odrę!


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: cycling-recycling.eu
Miejsce: Warszawa, Warszawa,
Organizator:

Rok Rzeki Wisły 2017

Www:

http://www.rokwisly.pl/ 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • Wisła
  • zasoby wodne