Przejdź do treści głównej

Cybernauci - powstał katalog materiałów edukacyjnych

autor(ka): Fundacja Nowoczesna Polska
2018-02-14, 17:18
użytkownik
Katalog materiałów edukacyjnych to bank ogólnodostępnych zasobów edukacyjnych z zakresu bezpiecznego korzystania z technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz cyberbezpieczeństwa. Fundacja Nowoczesna Polska zebrała już ponad 130 ogólnodostępnych zasobów edukacyjnych!

Fundacja Nowoczesna Polska w ramach projektu "Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci” prowadzi warsztaty wśród społeczności szkolnych, tworzy materiały edukacyjne i prowadzi katalog zasobów edukacyjnych.

Katalog to narzędzie, przeznaczone dla osób, które poszukują materiałów dotyczących tematyki bezpieczeństwa w internecie oraz korzystania z narzędzi TIK, przygotowanych przez różne organizacje pozarządowe, instytucje publiczne i firmy prywatne. Każdy materiał opisany jest kryteriami, obejmującymi m. in. adresatów, zakres tematyczny, licencje czy język publikacji, co pozwala prościej i szybciej znaleźć odpowiedni materiał.

Bezpieczeństwo w sieci

Wiemy, że Państwa organizacja, między innymi, zajmuje się promocją bezpiecznych zachowań w sieci. Na stronie internetowej katalogu umieszczamy odnośniki do ogólnodostępnych zasobów edukacyjnych, które znaleźliśmy również na Państwa stronach internetowych lub projektowych. Często są to scenariusze zajęć, raporty i badania, plakaty, ulotki, grafiki czy filmy edukacyjne.

Dziel się zasobami swojej organizacji

Zapraszamy do dzielenia się stworzonymi przez Państwa organizację zasobami edukacyjnymi w naszym katalogu. Każdy użytkownik może samodzielnie dodać własne materiały edukacyjne bez potrzeby rejestrowania się. Wystarczy wejść na www.cybernauci.edu.pl/katalog i wybrać opcję Dodaj nowy materiał (po lewej stronie). Materiał pojawi się na stronie projektu po akceptacji artykułu przez administratora strony.

Buduj z nami Katalog materiałów edukacyjnych!

Więcej o projekcie „Cybernauci – kompleksowy projekt kształtowania bezpiecznych zachowań w sieci”: http://cybernauci.edu.pl/.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Nowoczesna Polska
Organizator:

Fundacja Nowoczesna Polska

Adres:

Marszałkowska 84/92 lok. 125, 00-514 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 621 30 17

Faks:

22 621 30 17

E-mail:

fundacja@nowoczesnapolska.org.pl

Www:

http://www.nowoczesnapolska.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • bezpieczeństwo
  • edukacja
  • edukacja informatyczna
  • nowe technologie