Przejdź do treści głównej

Wyjątkowa „Zima w Krzyżowej!”

Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Krzyżowej to wyjątkowe miejsce, gdzie spotyka się młodzież z różnych krajów, a nierzadko również – z różnych środowisk. To tu młodzi ludzie poznają kulturę i historię kraju, z którego pochodzą ich koledzy oraz uczą się otwartości, wrażliwości i szacunku dla innych. Projekty realizowane przez MDSM wspierają również samorozwój uczestników, ich kreatywność oraz samodzielność.

W dniach 5 - 10 lutego w Krzyżowej odbywa się projekt, który jest przykładem tego, jak pracować z różnorodną młodzieżą wykorzystując ich potencjał artystyczny.

„Zima w Krzyżowej” to kontynuacja międzynarodowego projektu „Hands in action”. W zajęciach uczestniczą dwie grupy – starsza w wieku 13-17 lat i młodsza – 8-12 lat. W wydarzeniu łączenie bierze udział blisko 60 młodych ludzi z Polski, Niemiec i Czech. Uczestnicy spotkania nie tylko pochodzą z różnych krajów, ale mają również odmienne doświadczenia rodzinne – część z nich na co dzień przebywa w domach dziecka, rodzinach zastępczych lub ma za sobą trudne przejścia życiowe.

Anna Rzym, koordynatorka projektu z Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży podkreśla wyjątkowość tego projektu: Przez te kilka dni w Krzyżowej spotyka się młodzież o bardzo różnych doświadczeniach. Początkowo, my opiekunowie, ale także sami uczestnicy, muszą pokonywać bariery, dystans, jaki dzieli te trochę różne światy. Pomaga w tym wspólna praca, możliwość wyrażania emocji poprzez działania artystyczne. Okazuje się, że komunikować można się na różne sposoby, a różnice nie przeszkadzają by dobrze się razem bawić. Pod koniec projektu widać, jakie efekty daje nasza praca. Tym bardziej cieszymy się, gdy młodzież chce do nas wracać w kolejnych latach.

W programie projektu zaplanowano zajęcia integracyjne, animacje językowe, warsztaty artystyczne, gry grupowe, a także wycieczkę. Grupa na co dzień będzie przebywać w historycznym otoczeniu, a zajęcia odbywają się w odremontowanych zabudowaniach XVII-wiecznego kompleksu pałacowo-folwarczenego. Opiekę programową nad projektem sprawują koordynatorzy z Międzynarodowego Domu Spotkań Młodzieży w Krzyżowej.


Źródło: Międzynarodowy Dom Spotkań Młodzieży w Krzyżowej
Organizator:

Fundacja "Krzyżowa" dla Porozumienia Europejskiego

Adres:

Krzyżowa 7, 58-112 Krzyżowa, woj. DS

Tel.:

74 850 03 00

Faks:

74 850 03 05

E-mail:

sekretariat@krzyzowa.org.pl

Www:

http://www.krzyzowa.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • edukacja kulturalna
  • młodzież
  • rozwój osobisty
  • wielokulturowość
  • współpraca międzynarodowa
  • wychowanie