Przejdź do treści głównej

Gostyń. Twardziele na rowerach [relacja]

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2018-02-05, 10:09
użytkownik
Zbliża się czas podsumowania XXVI Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Powiecie Gostyńskim. Powiatowy sztab WOŚP w Gostyniu działał przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie, które zgromadziło wielu wolontariuszy, którzy przez cała niedzielę, nie bacząc na niekorzystną aurę kwestowali w Gostyniu i okolicach, w Borku Wlkp. i w Pępowie.

Wśród nich warto wyróżnić dwóch wyjątkowych wolontariuszy, którzy od paru lat stanowią charakterystyczny element gostyńskich finałów WOŚP.

Nie zważając na niesprzyjającą pogodę, Łukasz Mayer i Marcin Bugzel z „Chod-Dróg TRI Team" wsiadają w finałowy niedzielny poranek na rowery i objeżdżają okolice Gostynia z puszkami. Kwestują w wioskach podgostyńskich, zbierając datki do puszek na ratowanie dzieciaków – wyrównywanie szans leczenia noworodków. Przejeżdżają corocznie kilkadziesiąt kilometrów, pozdrawiani przez dzieciaki i mieszkańców Gminy Gostyń.

Tegoroczny udział kolarzy tak podsumowuje Łukasz Mayer: - „W dużym skrócie... Zimno jak na zbiórkę rowerową i do tego w miejscach, gdzie zwykle zbieraliśmy, byli już wcześniej wolontariusze... Póki jechaliśmy, było nienajgorzej. Ale gdy stawaliśmy, by kwestować, przewiewało nas niesamowicie! No cóż, w przyszłym roku może będzie lepiej... Ważne, że, tak jak w latach poprzednich, zasililiśmy łączną kwotę WOŚP. Pozdrawiam wszystkich!

Trzeba przyznać, że Marcin i Łukasz to wyjątkowo twardzi wolontariusze. Trzeba być naprawdę nieźle przygotowanym kondycyjnie i odpornościowo, a przede wszystkim psychicznie, żeby w tak niekorzystnych warunkach, jak mróz i silny przeszywający wiatr, prowadzić zbiórkę na rowerach. Gratulujemy im wytrwałości i patrzymy z podziwem na to, co robią dla ratowania dzieciaków. Pokazują przy tym swoją pasję i to jest godne szacunku.

Cały 26. Finał WOŚP można przypomnieć sobie, oglądając i pobierając zdjęcia udostępnione przez wolontariusza WOŚP fotografa Piotra Jankowiaka – Okiem Pryzmatu dla wszystkich chętnych na dysku google:

Sobota: https://photos.app.goo.gl/2xeY7NxccFq563P62

Niedziela: https://photos.app.goo.gl/CdKCBEiOELWLyRMD3

Są to zdjęcia w rozdzielczości 5mpix (2560pix na dłuższym boku). Jest to jakość wystarczają do większości zastosowań. Na życzenie istnieje jednak możliwość wrzucenia na serwer jeszcze większych rozmiarów.

Piotr Jankowiak zaprasza również do oznaczania się na zdjęciach oraz udostępniania tych samych galerii na FB:

https://web.facebook.com/pg/okiempryzmatu/photos/?tab=album&album_id=779297122271079 oraz:

https://web.facebook.com/pg/okiempryzmatu/photos/?tab=album&album_id=7796041155737131

Organizatorzy XXVI Finału WOŚP w Gostyniu (Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu – sztab, wspierane przez Zespół Szkół Zawodowych w Gostyniu, Gostyński Ośrodek Kultury „HUTNIK” i Stowarzyszenie „DZIECKO”) przypominają, że Gostyń może się szczycić tym, że gra dla Fundacji WOŚP po raz dwudziesty siódmy! Bo już rok przed pierwszym finałem „Schizol” - pismo uczniów Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu – zorganizowało w auli ZSZ koncert „Od flamenco do rocka”, z którego cały dochód wpłacono na konto wtedy jeszcze nieznanej szerzej Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM ZA WSPARCIE!


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie "Dziecko"
Organizator:

Stowarzyszenie "Dziecko"

Adres:

Bojanowskiego 14a, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

65 572 53 25

E-mail:

stowarzyszeniedziecko@wp.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • ochrona zdrowia
  • wolontariusze