Przejdź do treści głównej

Fundacja OSHEE wspiera Fundację „Fabryki Marzeń”

autor(ka): Fundacja Oshee
2018-02-02, 11:25
Fundacja OSHEE „Żyj, walcz, zwyciężaj” rozpoczęła współpracę z Fundacją „Fabryki Marzeń”, wspierającą osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, w budowaniu nowej, lepszej przyszłości. W ramach oferowanego wsparcia, Fundacja OSHEE przekaże wybranym podopiecznym fundacji roczny zapas produktów marki OSHEE.

Od chwili swojego powstania, Fundacja OSHEE skupia się nie tylko na swojej działalności statutowej, ale także chętnie angażuje się w projekty innych instytucji, działających na rzecz osób potrzebujących. Tym razem organizacja zdecydowała się wesprzeć jedną z inicjatyw Fundacji „Fabryki Marzeń” – Fabrykę Remontów. Dzięki niej osoby, które znalazły się w trudnej sytuacji życiowej, mogą liczyć na remont, tak ważnych dla zdrowia i poczucia intymności pomieszczeń, jakimi są łazienki. W ostatnim czasie fundacja rozpoczęła także akcję odnawiania pokojów dla najmłodszych. Chcąc tym samym zapewnić dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin własny kąt, w którym mogą się uczyć i spędzać wolny czas.

- Dla wielu osób posiadanie łazienki jest czymś oczywistym. Niestety, jak wynika z naszego doświadczenia, nadal nie jest to jednak norma. Okazuje się, że bardzo duża część rodzin, szczególnie tych mieszkających na wsi, jest tej wygody pozbawiona. Chcielibyśmy to zmienić i pokazać, że każdy z nas ma prawo do spełnienia podstawowej potrzeby ludzi, czyli godnego życia. Tym bardziej cieszy nas fakt, że nasze wysiłki zostały dostrzeżone przez Fundację OSHEE, która postanowiła nas w tych działaniach wesprzeć. – komentuje Karolina Sołowow, Przewodnicząca Rady Fundacji „Fabryki Marzeń”.

- Jako Fundacja chcemy wspierać osoby potrzebujące, szczególnie dzieci i młodzież, swoimi działaniami pokazując im, że pozytywna zmiana w ich życiu jest możliwa. Z tego powodu zdecydowaliśmy się także na współpracę z Fundacją „Fabryki Marzeń”, która w szczególny sposób zwraca uwagę na problemy sanitarne najuboższych rodzin w Polsce, który przez wiele osób jest pomijany lub bagatelizowany. Mamy nadzieję, że nasze działania będą stanowić chociaż niewielką cegiełkę, która pomoże wybranym rodzinom spojrzeć odważniej w przyszłość. – opowiada Dominik Doliński, Wiceprezes Zarządu Fundacji OSHEE.

We wcześniejszych latach marka OSHEE wspierała m.in. akcję SZLACHETNA PACZKA, Fundację Rak’n’Roll czy Stowarzyszenie Wiosna. Jako jedna z nielicznych firm, OSHEE wprowadziło na rynek dedykowane produkty, ze sprzedaży których 5% zysków przekazywane jest organizacjom non-profit. Wśród nich znajduje się m.in. napój izotoniczny o smaku RED ORANGE z logotypem Fundacji OSHEE. Klienci, kupując ten produkt, przyłączają się do inicjatywy OSHEE i wspomagają program wyposażania domów dziecka w sprzęt sportowy.


Źródło: Fundacja Oshee
Organizator:

Fundacja Oshee Żyj Walcz Zwyciężaj

Adres:

Aleja Modrzewiowa 13, 30-224 Kraków, woj. MA

Organizator:

Fundacja "Fabryki Marzeń"

Adres:

Aleja Solidarności 36, 25-323 Kielce, woj. SK

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • problemy mieszkaniowe
  • przeciwdziałanie ubóstwu
  • rodziny