Przejdź do treści głównej

Zwycięzcy II edycji CSR Masters – działaj z Henklem!

autor(ka): Organizatorzy
2018-02-02, 10:53
użytkownik
Zakończyło się głosowanie internautów w konkursie CSR Masters – działaj z Henklem! O grant w wysokości 5000 zł na realizację zgłoszonej inicjatywy walczyło osiem zespołów wyłonionych przez jury. W tegorocznej edycji najwięcej głosów zdobyły projekty: Reaguj działaj pomagaj, EBEC Challenge Gdańsk oraz SkyBot.

Konkurs CSR Masters cieszył się wielkim zainteresowaniem zarówno wśród studentów szkół wyższych, jak i głosujących internautów, którzy licznie wspierali finałowe projekty. W głosowaniu online oddano łącznie ponad 16 tysięcy głosów, które wyłoniły laureatów.

Przedstawiamy trzy zwycięskie projekty pro-społeczne II edycji konkursu CSR Masters – działaj z Henklem!:

Reaguj działaj pomagaj - celem projektu jest edukacja z zakresu udzielania pierwszej pomocy i radzenia sobie w sytuacjach stresowych. Środki finansowe zostaną przeznaczone na zorganizowanie cyklu atrakcyjnych szkoleń prowadzonych przez specjalistów dla osób w różnym przedziale wiekowym.

EBEC Challenge Gdańsk - środki z projektu zostaną wykorzystane na organizację konkursu inżynierskiego skierowanego do studentów kierunków technicznych Politechniki Gdańskiej. Połączenie wykorzystania teorii z umiejętnością kreatywnego myślenia jest cenioną wartością wśród pracodawców, a uczestnicy będą mieć okazję wykorzystania wiedzy zdobytej podczas studiów, rozwiązując praktyczne problemy społeczne.

SkyBot - projekt zakłada budowę robota, którego wprawienie w ruch wymaga wykonywania ćwiczeń fizycznych. Autorzy projektu chcą przekazywać wiedzę z zakresu programowania oraz podstaw elektroniki, a dodatkowo walczyć ze zjawiskiem niskiej aktywności fizycznej wśród najmłodszych.

Laureaci konkursu CSR Masters otrzymają granty w wysokości 5 000 zł na realizację zgłoszonych inicjatyw. Dodatkową nagrodą jest zaproszenie na spotkanie z przedstawicielami zarządu Henkel Polska, którzy podzielą się z nimi wiedzą i doświadczeniem z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu.

Konkurs „CSR Masters – działaj z Henklem”

Ogólnopolska inicjatywa firmy Henkel skierowana jest do studentów polskich uczelni wyższych. W ramach konkursu uczestnicy przygotowują autorskie projekty o tematyce pro-społecznej, ekologicznej, edukacyjnej lub kulturalnej. Najważniejszy jest cel, czyli stworzenie czegoś dla dobra szerszej społeczności. Program jest okazją dla studentów do zdobycia cennego doświadczenia w planowaniu i zarządzaniu projektem z zakresu społecznej odpowiedzialności. Więcej informacji dotyczących konkursu na stronie: http://csrmasters.pl/


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: informacja nadesłana
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • współpraca z biznesem
  • współpraca z uczelniami