Przejdź do treści głównej

„Oto Ja posyłam Anioła” [relacja]

autor(ka): Joanna Kołdras, Małopolski Oddział PFRON
2018-01-26, 12:06
użytkownik
Patryk Bufnal, pracownik Małopolskiego Oddziału PFRON, miga kolędę „Gdy się Chrystus rodzi”
– Dzisiejszy koncert o wymiarze integracyjnym, na który przyjechali artyści i goście z całej Małopolski jest efektem „anielskiej współpracy” z Radiem Kraków. Tradycja kolędowania w naszej kulturze jest bardzo ważna, a spotkanie z naszymi przyjaciółmi jest okazją do wspólnego przeżywania radości. Dziś przekonamy się, że Anioły są wśród nas – powiedziała Marta Mordarska, podczas otwarcia Koncertu „Kolędujmy z Aniołami”.

– Potrzebne są momenty zatrzymania w zabieganym świecie – podkreślił znaczenie wspólnego kolędowania Piotr Ćwik, Wojewoda Małopolski, który dokonał oficjalnego otwarcia uroczystości.

Koncert odbył się 23 stycznia 2018 r. w Radiu Kraków z inicjatywy dyrektor Marty Mordarskiej oraz Przemysława Bolechowskiego, prezesa Radia Kraków. Do współpracy zaproszona została Szkoła Muzyczna I stopnia im. Majora Hieronima Henryka Baranowskiego działająca przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie. Chór szkoły, najmłodsi uczniowie oraz zespół dziecięcy „Gama” zaprezentowali wzruszający program poświęcony aniołom i ich udziałowi w historii zbawienia człowieka, pn. „Oto Ja posyłam Anioła przed tobą, aby cię strzegł”.

Z inicjatywy Jarosława Szlachetki, posła na Sejm, podczas koncertu, gościnnie wystąpili uczniowie ze Szkoły Muzycznej I stopnia im. Oscara Kolberga w Czasławiu filia w Krzczonowie. Po programie artystycznym, wszyscy wykonawcy zaprosili licznie zebranych gości do wspólnego kolędowania. Wydarzeniu towarzyszyła wystawa Stanisława Kmiecika – artysty malującego stopami. Jego prace o tematyce zimowej, można było oglądać w głównym holu Radia Kraków.

W uroczystości zorganizowanej z okazji niedawno obchodzonych Świąt Bożego Narodzenia uczestniczył również ks. prałat Andrzej Waksmański, który w imieniu Ks. Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, Metropolity Krakowskiego pozdrowił i pobłogosławił obecnych przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej, instytucji samorządowych, partnerów Oddziału oraz przedstawicieli i podopiecznych organizacji pozarządowych działających na rzecz osób niepełnosprawnych.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: informacja nadesłana
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • integracja społeczna
  • kultura
  • osoby z niepełnosprawnościami