Przejdź do treści głównej

Gostyń. Rekordowa kąpiel dla WOŚP [relacja]

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2018-01-22, 09:48
użytkownik
225 morsów z Brzedni, Gostynia, Leszna, Śremu, Rawicza, Dolska, Poznania, Krzywinia, Kościana, Osiecznej oraz wielu innych miejscowości z całej Wielkopolski zażywało zimowej (13 stycznia 2018) kąpieli w Brzedni k. Dolska (Jezioro Mórka). Mimo mrozu i lodowatej wody, został pobity ubiegłoroczny rekord (215 w 2017) kąpiących się.

Najmłodszy uczestnik miał 5 lat, a najstarszy mors 76 lat. Kapiący też złożyli się, a zebrane pieniądze zasiliły konto gostyńskiego sztabu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.

W ten sposób już od szesnastu lat grupa miłośników całorocznego pływania na świeżym powietrzu przyłącza się do Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Kąpiący się zjeżdżają z całej Wielkopolski. Imprezę przygotował Główny Mors Brzedni Leszek Twardowski. W tym roku najliczniejsze grupy morsów stanowili: członkowie i sympatycy TKKF „Tęcza” Gostynia, którzy przybyli pod wodzą prezesa „Tęczy” Waldemara Szwedka, oraz „Mrozoodporni” i klub „Yeti” z Leszna, klub „Lodzik” ze Śremu, „Rawickie Morsy”, „K.R.A. Dolsk”. Wśród kąpiących się tradycyjnie byli szefowie gostyńskiego sztabu WOŚP Mirek i Maciek. Kąpiel w wodzie poprzedziło spotkanie uczestników w GRODZIE BRZEDNIA, w czasie którego Leszek Twardowski omówił zasady bezpieczeństwa i przygotowania się do kąpieli oraz przypomniał historię piętnastu zimowych kąpieli WOŚP. Szef Leśnych Diabłów Leszek Twardowski przypomniał, że - Najważniejsza jest dbałość o zdrowie oraz to, że wspieramy Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

Imprezę organizują co roku Leśne Diabły z Ośrodka Szkolenia Sportowego Brzednia, wspierani lokalnie przez TKKF „Tęcza” w Gostyniu. Szef Leśnych Diabłów Leszek Twardowski wraz z ekipą GRODU BRZEDNIA (Ośrodek Szkolenia Sportowego w Brzedni) zapewnia kąpiącym się oraz licznie zgromadzonym widzom dobrą zabawę, ognisko, herbatę z cytryną i zupę z kotła z gorącą kiełbaską. Nad bezpieczeństwem kąpiących się czuwali strażacy i ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej z Dolska.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza"
Organizator:

Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza" przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Adres:

Władysława Łokietka 2, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

601 071 491

E-mail:

tecza.gostyn@o2.pl

Www:

http://www.facebook.com/tkkftecza 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • ochrona zdrowia
  • sport