Przejdź do treści głównej

UPS przekazał Fundacji DKMS grant o wartości 20 tysięcy dolarów

autor(ka): Organizatorzy
2018-01-17, 13:45
16 stycznia 2018 podczas uroczystości w Centrum Obsługi Procesów Biznesowych (GBS) w Łodzi, Fundacja UPS, charytatywne ramię firmy, przekazała fundacji DKMS grant o wartości 20 tysięcy dolarów. DKMS to organizacja o światowym zasięgu, która szuka dawców dla pacjentów potrzebujących przeszczepu komórek macierzystych z krwi lub szpiku kostnego. Środki z grantu wesprą programy pomocy chorym na nowotwory krwi.

„UPS jest firmą, która angażuje się w życie społeczności lokalnych, w których działa.” powiedział Piotr Sitarek, Dyrektor Generalny, UPS Polska. „Jestem dumny, że pracownicy UPS tak chętnie pomagają innym, zwłaszcza w tak wyjątkowy sposób – poświęcając czas i cząstkę siebie, aby dać potrzebującym rzecz najcenniejszą: szansę."

W ramach lipcowych Dni Wolontariatu, w biurach UPS w Łodzi i we Wrocławiu, została przeprowadzona akcja zachęcająca do zarejestrowania się w charakterze potencjalnych dawców komórek macierzystych szpiku. Dzięki akcji, blisko 90 pracowników UPS zarejestrowało się w bazie Dawców.

„Jesteśmy niezmiernie wdzięczni firmie UPS za przekazany grant” powiedział Marek Makowski – Koordynator ds. fundraisingu Fundacji DKMS. „Jednak największe uznanie należy się pracownikom firmy, którzy licznie zarejestrowali się jako Dawcy. Bardzo dziękujemy!”

W ciągu 8 lat Fundacja zarejestrowała w Polsce ponad 1 140 000 potencjalnych Dawców. Pieniądze z grantu zostaną przeznaczone na wsparcie osób potrzebujących pomocy ze względu na ich stan fizyczny, psychiczny lub emocjonalny, a także promowanie nauki oraz badań w dziedzinie przeszczepiania komórek macierzystych oraz promocji zdrowia publicznego.


Źródło: inf. nadesłana
Organizator:

Fundacja DKMS

Adres:

Altowa 6 lok. 9, 02-386 Warszawa-Ochota, woj. mazowieckie

Tel.:

22 331 01 47

E-mail:

kontakt@dkms.pl

Www:

http://www.dkms.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • ochrona zdrowia