Przejdź do treści głównej

1000 pakistańskich dziewcząt dostanie szansę na podjęcie nauki dzięki Fundacji Wielkie Serce i Funduszowi Malala

autor(ka): opr. red.
2018-01-17, 13:25
użytkownik
Fot. Business Wire
SZARDŻA, Zjednoczone Emiraty Arabskie (BUSINESS WIRE). Fundacja Wielkie Serce (ang. Big Heart Foundation; TBHF), będąca ogólnoświatową charytatywną organizacją humanitarną z siedzibą w Szardży (ZEA), przekaże fundusze na realizację drugiego etapu projektu edukacyjnego skierowanego do dziewcząt z Pakistanu, w ramach misji zapewniania dzieciom dostępu do edukacji oraz wnoszenia wkładu w rozwój ich społeczności.

Projekt zostanie sfinansowany w ramach funduszu „Girl Child Fund” ustanowionego w obrębie Fundacji, we współpracy z Funduszem Malala założonym przez Malalę Yousafzai - laureatkę nagrody Nobla i działaczkę na rzecz edukacji.

Realizację inicjatywy ogłoszono w obecności szejka Sultana bin Ahmed Al Qasimi - wysłannika humanitarnego Fundacji Wielkie Serce oraz Malali Yousafzai, tuż po podpisaniu umowy w Oxfordzie przez dyrektora Fundacji Mariam Al Hammadi oraz dyrektora generalnego Funduszu Malalę Farah Mohamed.

Obecnie w dolinie rzeki Swat, w pakistańskim dystrykcie, z którego pochodzi Yousafzai, trwają prace przy budowie szkoły. Dotacja przekazana przez Fundację w kwocie 700 tys. dolarów amerykańskich umożliwi sfinansowanie drugiego etapu budowy, którego ukończenie planowane jest na kwiecień 2018 r. Szkoła umożliwi naukę 350 dziewczętom w 11 salach lekcyjnych. Stopniowo zakres usług edukacyjnych i infrastruktury szkolnej będzie rozszerzany, aby docelowo umożliwić naukę tysiącowi dziewcząt ze wszystkich klas.

W ramach funduszu „Girl Child Fund” pokryte zostaną również częściowo koszty operacyjne związane z funkcjonowaniem szkoły w pierwszych dwóch latach, w tym pensje dla nauczycieli, wydatki medyczne i związane z bezpieczeństwem oraz koszty transportu i zakupu mundurków, książek i artykułów papierniczych.

Szejk Sultan bin Ahmed Al Qasimi powiedział: „W świetle wizji Jego Wysokości Szejka Dr Sultana bin Muhammad Al Qasimi - członka Najwyższej Rady Przywódcy Szardży oraz wytycznych jego małżonki, Jej Wysokości Szejkini Jawaher bint Mohammed Al Qasimi, władze emiratu Szardża uważają, że kształcenie przyszłych pokoleń stanowi fundamentalny obowiązek każdego społeczeństwa”.

W nawiązaniu do zawartej umowy Malala Yousafzai powiedziała: „Pragnę wyrazić ogromne podziękowania dla Fundacji Wielkie Serce za wiarę w urzeczywistnienie mojego marzenia o świecie, w którym dziewczęta mogą wybierać własną drogę życiową. Przy wsparciu ze strony Fundacji, Fundusz Malala zapewni dziewczętom z mojego rodzinnego miasta w dolinie rzeki Swat możliwość pobierania nauki”.

W czerwcu 2015 r. Jej Wysokość Szejkini Jawaher bint Mohammed Al Qasimi dokonała oficjalnego otwarcia działalności Fundacji Wielkie Serce przy okazji obchodów Światowego Dnia Uchodźcy. Celem Fundacji jest ochrona i wspieranie bezbronnych i objętych marginalizacją dzieci i ich rodzin, przede wszystkim w krajach arabskich, ale także w innych regionach, gdzie istnieje szczególne zapotrzebowanie na tego rodzaju pomoc.


Informacja pochodzi z Centrum Prasowego PAP


Źródło: Centrum Prasowe PAP; businesswire.com
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • antydyskryminacja
  • działalność międzynarodowa
  • edukacja
  • kobiety
  • organizacje za granicą
  • oświata
  • równość
  • wyrównywanie szans