Przejdź do treści głównej

eTwinning dwanaście lat później: Co mówią nauczyciele?

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2018-01-14, 21:36
Jak co roku o tej porze na portalu eTwinning został opublikowany raport dotyczący tego programu, w którym przeanalizowano jego wpływ na szkoły, nauczycieli i uczniów w całej Europie, a także poza nią. eTwinning jest częścią Erasmus+ - programu Unii Europejskiej wspierającego edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe.

W ostatniej (2017) edycji sondażu wzięło udział blisko 6000 eTwinnerów.

90% ankietowanych odpowiedziało, że eTwinning w największym stopniu wpłynął na ich umiejętność nauczania kompetencji interdyscyplinarnych oraz umiejętności nabywanych metodą pracy projektowej. eTwinning wpływa jednak nie tylko na nauczycieli, ale również na ich szkoły i uczniów. Uczniowie stają się coraz bardziej kreatywni, ale też chętniej współpracują z nauczycielami i swoimi kolegami i koleżankami.

Ponad 90% ankietowanych stwierdziło, że eTwinning miał pozytywny wpływ na zwiększenie motywacji uczniów oraz propagowanie wśród nich współpracy. Około 80% respondentów wierzy, że eTwinning miał szczególnie duży wpływ na poziomie szkoły, poprawiając relacje pomiędzy uczniami i nauczycielami.

eTwinning to tętniąca życiem społeczność, które w czasie 12 lat swojego istnienia zaangażowała do współpracy 500 000 nauczycieli pracujących w 182 000 szkół. Zrealizowano ponad 61 000 innowacyjnych projektów, w których przez lata istnienia programu wzięło udział 2 000 000 pełnych entuzjazmu uczniów z całego kontynentu.

Pełna wersja raportu “eTwinning Twelve Years On: Impact on teachers’ practice skills, and professional development opportunities, as reported by eTwinners” (eTwinning 12 lat później: Wpływ na pracę, umiejętności i możliwości rozwoju zawodowego nauczycieli według użytkowników programu eTwinning) już wkrótce będzie dostępna online. Do tego czasu można zapoznać się ze streszczeniem tego raportu (w języku angielskim). Dowiedz się, dlaczego warto dołączyć do tej największej w Europie społeczności nauczycielii zainspiruj swoich uczniów i szkołę!

O programie eTwinning

eTwinning to społeczność szkół w Europie. Oferuje platformę współpracy dla pracowników szkół (nauczycieli, dyrektorów szkół, bibliotekarzy itp.) z jednego z krajów europejskich, które komunikują się, współpracują, realizują projekty, dzielą się i czują się i są częścią najbardziej ekscytującej społeczności edukacyjnej w Europie.

eTwinning promuje współpracę szkół w Europie za pośrednictwem technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK), oferując szkołom wsparcie, narzędzia oraz usługi. Nauczycielom eTwinning oferuje również inne bezpłatne możliwości oraz stały rozwój zawodowy realizowany online.

eTwinning został zainaugurowany w 2005 roku jako główna akcja Programu eLearning Komisji Europejskiej, a od 2014 roku jest ściśle związany z Erasmus+, programem Unii Europejskiej wspierającym edukację, szkolenia, inicjatywy młodzieżowe oraz sportowe. Centralne Biuro Akcji eTwinning kierowane jest przez European Schoolnet, międzynarodowe partnerstwo 31 europejskich Ministerstw Edukacji pracujących dla szkół, nauczycieli i uczniów z całej Europy nad rozwojem uczenia się. Na szczeblu krajowym eTwinning wspierany jest przez 38 Narodowych Biur Kontaktowych Programu eTwinning.

Więcej informacji: www.etwinning.net


Informacja pochodzi ze stron internetowych instytucji europejskich.

Źródło: Portal eTwinning
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • integracja europejska
  • młodzież
  • oświata
  • sport
  • współpraca międzynarodowa
  • wychowanie