Przejdź do treści głównej

Łódzka Gala Wolontariatu [relacja]

autor(ka): Katarzyna Myszura
2018-01-11, 17:28
użytkownik
Kino Bodo
Jest taki jeden dzień szczególny dla wszystkich społeczników - Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji, jak co roku, Regionalne Centrum Wolontariatu Centerko zorganizowało uroczystą Galę Wolontariatu.

Chłodny grudniowy wieczór. Tramwaj wlecze się niemiłosiernie, a ja i tak już jestem spóźniona. Ding dong – wyskok z tramwaju i biegiem do wejścia. W holu przemiła obsługa, kręcone schody i tajemnicze drzwi. A za nimi …? Prawdziwa scena – jak w teatrze! Rzędy miękkich siedzeń – jak w teatrze! Kurtyna, reflektory i nagłośnienie – wszystko jak w teatrze! Ale to nie teatr tylko Sala Widowiskowa Politechniki goszcząca tegoroczną Galę Wolontariatu.

Weszłam akurat, gdy tańczył Go Pomost!, cichutko zajęłam miejsce, i wręcz wryło mnie w fotel. Cała oprawa, organizacja oraz występy – wszystko było starannie przygotowane i dopięte na ostatni guzik. To chyba pierwsza tak profesjonalna odsłona Gali. Nawet konferansjer to postać znaną głównie przez słuchaczy Radia Łódź. Maciej Trojanowski świetnie sprawdził się w roli wodzireja tej imprezy. Ale prócz zachłyśnięcia tą otoczą, już na początku powinnam była podkreślić, że najważniejszą rolę tego wieczoru odegrali wolontariusze. I to jest słowo-klucz. Bez wolontariuszy nie byłoby tej sali, poczęstunku, występów, serdecznych uścisków i podziękowań. Nie byłoby czego świętować.

Gala od początku do końca trzymała trzymała się w ryzach. Między występami prezentowano sylwetki najbardziej pracowitych i zaangażowanych wolontariuszy, podsumowano projekty zrealizowane w 2017 roku, wręczono nagrody i rozstrzygnięto konkurs „Barwy wolontariatu”. Poza wspomnianym wyżej Go Pomostem! wystąpili także uczniowie szkoły Family Dance, grupa taneczna Sensation, Killzone Crew oraz gość specjalny – Magdalena Kempko. Po oficjalnej części nadszedł czas na poczęstunek, a zwieńczeniem tego uroczystego dnia było afterparty w kinie Bodo. Korzystając z okazji chciałabym wszystkim wolontariuszom pogratulować odwagi, chęci i wytrwałości. Jako że z reguły jestem optymistką i staram się wyciągać pozytywne wnioski ze swych mniej lub bardziej trafnych działań, dodam tyle – potrzeba matką wynalazków. Gdyby nie potrzebujący, nie byłoby idei pomagania. A resztę dopowiedzcie sobie sami \uD83D\uDE09

Relacja z Gali do obejrzenia tutaj: https://youtu.be/pJhyBUNjGMw

Gala Wolontariatu została zrealizowana dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi w dn. 15.12.2017 r.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: RCW CENTERKO
Miejsce: sala widowiskowa Politechniki Łódzkiej , al. Politechniki 3a , 90-532 Łódź , woj. łódzkie
Organizator:

Regionalne Centrum Wolontariatu "CENTERKO"

Adres:

Próchnika 7, 90-408 Łódź, woj. LD

Tel.:

42 307 03 72

E-mail:

kontakt@centerko.org

Www:

http://www.centerko.org 

Organizator:

Family Dance

Adres:

Więckowskiego 16 , 90-722 Łódź , woj. łódzkie

Organizator:

Kino Bodo

Adres:

Rewolucji 1905 roku 78/80, 90-223 Łódź , woj. łódzkie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • wolontariat
  • wolontariusze