Przejdź do treści głównej

Aktywna rodzina - aktywne społeczeństwo, czyli Dziecięco-Młodzieżowa Akademia Obywatelska [relacja]

autor(ka): Sylwia Klimaszewska - koordynator projektu
2018-01-02, 09:37
użytkownik
Dobiegł z końcem grudnia 2017 roku projekt Aktywna rodzina - aktywne społeczeństwo, czyli Dziecięco-Młodzieżowa Akademia Obywatelska na rzecz rozwoju sołectw gminy Lipie, realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Liswarta, dofinansowany w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Zakończył się projekt "Aktywna rodzina-aktywne społeczeństwo, czyli Dziecięco-Młodzieżowa Akademia Obywatelska na rzecz rozwoju sołectw." Celem było podnoszenie poziomu aktywności i reprezentatywności dzieci i młodzieży przez stworzenie przestrzeni do wspólnego decydowania, tworzenia i kształtowania rozwoju demokracji wśród dzieci i młodzieży przy wsparciu dorosłych na poziomie lokalnym oraz zainspirowanie środowiska lokalnego.

Dostosowany program zajęć pozwolił na zrealizowanie założonych celów, co umozliwiło przede wszystkim zmianę postawy uczestników, poszerzenie wiedzy i umiejętności, wzrost świadomości w zakresie działań oddalonych co będzie miało wpływ wzrost inicjatyw. Dzieci i młodzież dzięki animacji i realizacji własnych inicjatyw poznały formy komunikacji oraz zaangażowania społecznego i obywatelskiego.

Wspólpraca rówieśnicza przyczyniła się do wzrostu umiejętności pracy w zespole, między uczestnikami nawiązały się realacje i więzi, co dało potencjał do kontynuacji dalszych działań, a także przyczyniło się do rozwoju nowych znajomości i przyjaźni.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie Inicjatyw Liswarta Rębielice Szlacheckie
Miejsce: Rębielice Szlacheckie, 42-165 Rębielice Szlacheckie, woj. śląskie
Organizator:

Stowarzyszenie Inicjatyw Liswarta Rębielice Szlacheckie

Adres:

Rębielice Szlacheckie 87, 42-165 Rębielice Szlacheckie, woj. SL

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja
  • edukacja obywatelska
  • młodzież
  • rodziny
  • wychowanie