Przejdź do treści głównej

Kolejny krok ku samodzielności [relacja]

autor(ka): Paweł Szczepański
2017-12-29, 16:12
użytkownik
10 osób z zburzeniami psychicznymi/ z niepełnosprawnością intelektualną wzięło dział działaniach organizowanych w ramach projektu "Krok ku samodzielności III", realizowanego przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego ze środków PFRON.

Zadanie było realziowane od 15 czerwca 2017 roku przez Caritas Diecezji Ełckiej. Jego głównym celem była aktywizacja społeczna grupy 10 osób upośledzonych umysłowo/ z zaburzeniami psychicznymi – mieszkańców powiatu oleckiego oraz ełckiego, a także nabycie przez nich umiejętności niezbędnych do samodzielnego funkcjonowania. Realizacja zadania pozwoliła na przeprowadzenie wyjazdowych warsztatów ogrodniczych. W trakcie ich trwania uczestnicy projektu przygotowali ścieżkę sensoryczną. Realziowane były także zajęcia mające na celu rozwój umiejetności społecznych (m.in. uczenie osób niepełnosprawnych występowania w swoim imieniu, aby mogli stać się rzecznikami swoich sprawach).

Poza warsztatmi odbyły się trzy spotkania w środowisku otwartym. Każde z nich obejmowało zajęcia na ścieżce sensorycznej, spotkanie z fotografem oraz wyjscie do instytucji kultury.

Przez cały okres realziacji zadania publicznego uczestnicy mogli korzystać z bepzłatnych konsultacji indywiudalnych. Ta forma wsparcia została także zaoferowana osobom z najbliższego otoczenia osób niepełnosprawnych.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Caritas Diecezji Ełckiej
Organizator:

Caritas Diecezji Ełckiej

Adres:

ks. prał. Mariana Szczęsnego 1, 19-300 Ełk, woj. WN

Tel.:

87 441 70 00

Faks:

87 441 70 59

E-mail:

elk@caritas.pl

Www:

http://www.elk2.caritas.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna
  • rozwój osobisty
  • wyrównywanie szans