Przejdź do treści głównej

Aktywny senior [relacja]

autor(ka): Paweł Szczepański
2017-12-29, 16:09
użytkownik
29 grudnia był ostatnim dniem, w którym były prowadzone działania na rzecz seniorów w 2017 roku przez ełcką Caritas.

Tego dnia odbyły się ostatnie konsultacje indywidualne z terapeutą zajęciowym w ramach realizacji zadania publicznego „Oferta dla seniora” dofinansowanego ze środków Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020”. Poza konsultacjami indywidualnymi seniorzy z powiatu ełckiego mogli brać udział w zajęciach sportowo-ruchowych: pilates, zajęcia aerobiku na ełckiej pływalni. Zajęcia te cieszyły się bardzie dużym zainteresowaniem ze strony seniorów. Pilates prowadzony był w Ełku, Kalinowie, Starych Juchach oraz Portkach. W zajęciach tych uczestniczyło ponad 50 osób. W trakcie trwania projektu dobyły się dwie wycieczki. Pierwsza z nich do Trójmiasta, druga do Warszawy. Harmonogramy poszczególnych wycieczek obejmowały wstępy do instytucji kultury, w tym muzeów, teatru. Każdego miesiąca seniorki brały udział w spotkaniach z cyklu ”meet cafe”, gdzie zajęcia prowadziły nauczycielka plastyki oraz kosmetyczka.

Powyższy projekt nie był jednym, prowadzonym przez ełcką Caritas na rzecz seniorów. Z dotacji otrzymanej od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego zrealizowano zadanie publiczne „Kawiarenka senioralna”. W jego ramach prowadzono działania profilaktyczne, a także promowano różne formy wolontariatu, aktywny i zdrowy styl życia. Seniorzy uczestniczyli w zajęciach komputerowych. Dodatkowo organizowano im spotkania integracyjne w kręgielni oraz w kinie. Na rzecz 10 seniorów o ograniczonej mobilności świadczono usługi animacyjne w miejscu ich zamieszkania.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Caritas Diecezji Ełckiej
Organizator:

Caritas Diecezji Ełckiej

Adres:

ks. prał. Mariana Szczęsnego 1, 19-300 Ełk, woj. WN

Tel.:

87 441 70 00

Faks:

87 441 70 59

E-mail:

elk@caritas.pl

Www:

http://www.elk2.caritas.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • integracja społeczna
  • polityka społeczna
  • seniorzy