Przejdź do treści głównej

Z myślą o osobach bezdomnych [relacja]

autor(ka): Paweł Szczepański
2017-12-29, 15:49
użytkownik
Dobiega końca 2017 roku, rok który był także czasem inwestycji i realizacji działań aktywizacyjnych w Schronisku im. Św. Ojca Pio w Ełku, prowadzonym przez Caritas Diecezji Ełckiej dla osób bezdomnych z terenu diecezji ełckiej.

W tym roku, w okresie wakacyjnym udało się nam docieplić ściany w 5 pokojach budynku mieszczącego się w przy ul. Kościuszki 27 w Ełku. Jest to budynek zabytkowy, więc prace dociepleniowe były prowadzone w jego wnętrzu. Ponadto odświeżono ściany i sufity (w 9 pokojach oraz na korytarzach) poprzez ich pomalowanie. Schronisko oraz Dom dziennego pobytu doczekały się także nowego wyposażenia (m.in. nowe meble, sprzęty kuchenne, wyposażenie łazienek). Powyższe działania były prowadzone w ramach realizacji zadania publicznego pod nazwą „Zmiana standardów placówek świadczących usługi dla osób bezdomnych tj.: ogrzewalni, noclegowni i schronisk dla osób bezdomnych”, w ramach Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Program wspierający rozwiązywanie problemu bezdomności”.

Poza działaniami o charakterze inwestycyjnym w placówce świadczącej pomoc osobom bezdomnym były realizowane także działania o charakterze aktywizacyjnym. Ze środków pozyskanych od Wojewody Warmińsko-Mazurskiego na realizację zadania publicznego „Wsparcie osób bezdomnych II”, prowadzono m.in. konsultacje indywidualne z pracownikiem socjalnym. Osoby bezdomne wraz wolontariuszami zorganizowali akcję w ełckim parku Solidarności w dniu 17 października, polegającą na wydawaniu posiłków, które uprzednio samodzielnie przygotowali. Od września do grudnia bezdomni, także z wolontariuszami, uczestniczyli m.in. w wyjściach do instytucji kultury. Do dyspozycji naszych podopiecznych był także kącik z prasą mieszczący się w świetlicy schroniska.

W 2018 roku planowana jest realizacja kolejnych działań na rzecz osób bezdomnych.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Caritas Diecezji Ełckiej
Organizator:

Caritas Diecezji Ełckiej

Adres:

ks. prał. Mariana Szczęsnego 1, 19-300 Ełk, woj. WN

Tel.:

87 441 70 00

Faks:

87 441 70 59

E-mail:

elk@caritas.pl

Www:

http://www.elk2.caritas.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • integracja społeczna
  • osoby bezdomne
  • polityka społeczna
  • wyrównywanie szans