Przejdź do treści głównej

Arteterapia. Kreatywny grudzień w PODAJ DALEJ [relacja]

autor(ka): Iwona Grześkowiak
2017-12-29, 09:35
użytkownik
W listopadzie i grudniu 2017 Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ zrealizowała sześć trzydniowych warsztatów z różnych metod arteterapii; plastykoterapii, choreoterapii oraz dramy stosowanej.

Projekt ARTETERAPIA DROGĄ DO TWÓRCZEJ INTEGRACJI stworzony został z myślą o rozwoju opiekunów i terapeutów osób z niepełnosprawnością, którzy poprzez twórcze działania wpływają na rozwój swoich podopiecznych. Zakończyła się już piąta edycja tego projektu, tym razem pod nazwą Arteterapia Drogą do Twórczej Integracji 2017. W tym roku udało się zwiększyć liczbę profesjonalnych opiekunów, wolontariuszy i terapeutów o 84 osoby.

Uczestnicy warsztatów podkreślali zarówno podczas rozmów, jak i wypowiedziach ankietowych jak ważne i potrzebne dla ich rozwoju zawodowego ale i osobistego są organizowane tego typu warsztaty.Przyjeżdżamy do Konina z potrzebą otrzymania nowych metod pracy oraz nowych inspiracji do pracy. Otrzymujemy ponadto, co nie jest mniej ważne podwaliny do własnego rozwoju. Te warsztaty są do tego świetną okazją. To, co jest ogromną wartością tych spotkań. I też możliwość spotkania i wymiany doświadczeń między samymi uczestnikami- mówiła Anna, uczestniczka warsztatów arteterapii.Terapeuci, opiekunowie i wolontariusze bardzo potrzebują tego rodzaju wsparcia. Podczas warsztatów pracujący na co dzień w WTZ, DPS, fundacjach czy stowarzyszeniach poszerzali swój warsztat pracy, pozyskali nowe umiejętności, poszerzyli horyzonty. Wymienili doświadczenia z innymi osobami. Taka różnorodność osób inspiruje.

Ukończyłem warsztaty z poczuciem większej kreatywności i motywacji do działań zawodowych ale, co ważne dla nas, również tych osobistych- podkreślał Piotr, uczestnik warsztatów.Łącznie Fundacja PODAJ DALEJ od 2011do 2017 roku przeszkoliła w zakresie arteterapii 668 osób! Na przykładzie wcześniejszych czterech zrealizowanych projektów o nazwie Arteterapia drogą do integracji: w pilotażowym projekcie (2011 roku) działaniem objęte były dwa województwa (wielkopolskie oraz kujawsko-pomorskie) i przeszkolono łącznie 60 uczestników. W roku 2012 nasz projekt miał charakter ogólnopolski i wzięło w nim udział łącznie 210 uczestników. W 2015 roku przeszkoliliśmy 108 uczestników z całej Polski. W roku 2016 liczba uczestników warsztatów szkoleniowych podwoiła się i wyniosła 206 osób. Warsztaty arteterapeutyczne z różnych dziedzin; plastykoterapia, muzykoterapia, biblioterapia, choreoterapia oraz drama stosowana są dostosowywane do potrzeb osób pracujących z osobami z niepełnosprawnością, więc mają różne poziomy zaawansowania.

W kolejnych edycjach przewidujemy poszerzenie wachlarza o mniej znane, ale bardzo ważne w pracy arteterapeutycznej metody. Już niedługo więcej informacji. Zachęcamy wszystkich do śledzenia strony internetowej Fundacji PODAJ DALEJ www.podajdalej.org.pl

Dziękujemy za pomoc Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie, Przedszkolu nr 1 „Kosmatek” w Koninie oraz wolontariuszom, którzy wspierali nas w organizacji.Projekt współfinansowany jest ze środków Państwowego Funduszu Osób Niepełnosprawnych oraz 1% podatku, realizowany przez Fundację im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, która od kilkunastu lat działa na rzecz aktywizacji osób z niepełnosprawnością.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja im.Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ
Miejsce: Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ, Południowa 2a, 62-510 Konin, woj. wielkopolskie
Organizator:

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Adres:

Południowa 2A, 62-510 Konin, woj. WP

Tel.:

63 211 22 19

Faks:

63 211 22 19

E-mail:

fundacja@podajdalej.org.pl

Www:

http://www.podajdalej.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • edukacja
  • integracja społeczna
  • organizacje pozarządowe
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna
  • rodziny
  • wolontariusze