Przejdź do treści głównej

Pograli na boisku i hali, czekają na lód [relacja]

autor(ka): Leszek Niemczyk
2017-12-27, 10:14
użytkownik
Tygrysy Gostyń to drużyna hokeistów związana z Gostyniem. Już po raz drugi trenerzy zaprosili dzieci i młodzież do gry w tę dyscyplinę sportową. Hokej to sport, który dopiero rozwija się w naszym mieście. Z powodu braku całorocznego lodowiska zajęcia odbywały się na boisku lub w hali sportowej. Na czas letni adepci nowego sportu zamiast łyżew założyli adidasy. Uzbrojeni w profesjonalne kije hokejowe i piłeczki poznawali sztukę gry w street hokeja.

Sport ten mocno związany jest z zasadami hokeja na lodzie. Celem zajęć było przedstawienie zasad gry, umiejętności operowania kijem hokejowym, czy doskonalenie gry drużynowej. Treningi odbywały się w sierpniu i wrześniu na obiektach sportowych Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu. Podsumowaniem projektu był turniej przeprowadzony 30 września, podczas którego uczestnicy zaprezentowali swoje umiejętności rodzicom i zebranym gościom. Turniej otworzył starosta gostyński pan Robert Marcinkowski. Na zakończenie odbył się mecz rodzice kontra dzieci i młodzież. Projekt pn.”Street hokej łączy” realizowała grupa Tygrysy Gostyń przy wsparciu Stowarzyszenia Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w ramach Programu Grantów Społecznych Powiatu Gostyńskiego.

Tygrysy Gostyń nadal będą prowadzić zajęcia z hokeja na lodzie. Aktualnie zapraszamy na halę sportową, w momencie otwarcia gostyńskiego lodowiska spotkania odbywać się na lodzie. Szczegóły na profilu facebookowym @TygrysyGostyn. Serdecznie zapraszamy.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu
Miejsce: Gostyń
Organizator:

Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków Zespołu Szkół Zawodowych im. Powstańców Wielkopolskich w Gostyniu

Adres:

Tuwima 44, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

655 720 594

E-mail:

stowarzyszenie@zsz-gostyn.com.pl

Www:

http://www.stowarzyszenie.zsz-gostyn.com.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • młodzież
  • sport, wypoczynek