Przejdź do treści głównej

Fundacja Dominiki Kulczyk odwiedziła z prezentami chore dzieci w szpitalu!

autor(ka): Kulczyk Foundation
2017-12-21, 13:13
użytkownik
Fundacja Dominiki Kulczyk odwiedziła z prezentami chore dzieci w szpitalu!
– W święta niektóre dzieci muszą zostać w szpitalu, ale żadne z nich nie powinno być w tych dniach smutne – podkreśla Dominika Kulczyk. Jej fundacja, na kilka dni przed świętami, odwiedziła chore dzieci. Po to, by sprawić im przyjemność.

– Dla dzieci święta to magiczny czas, kiedy mogą być z bliskimi, ubierać choinkę i wypatrywać Mikołaja z prezentami. Chcieliśmy, żeby ta magia świąt nie ominęła dzieci w szpitalu. Na naszą prośbę, Mikołaj i Śnieżynka odwiedzili małych pacjentów Samodzielnego Publicznego Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Warszawie – mówi Marta Schmude-Olczak, dyrektor Kulczyk Foundation.

W szpitalu dziecięcym Święty Mikołaj podarował dzieciom 500 egzemplarzy książeczki z dwiema płytami „Mądre bajki z całego świata”. Tego dnia szpital, do którego dotarli, był najweselszym miejscem na świecie! Mało tego! Dodatkowo 100 egzemplarzy książki „Efekt Domina. Moc pomagania. Opowiadania o dzieciach całego świata” trafiło do Pokoi Rodzinnych Fundacji Ronalda McDonalda, która jest partnerem akcji. – W święta łączenie sił ma szczególną wartość! Chcemy zmieniać rzeczywistość szpitala w przyjazną dla dziecka – podkreśla Katarzyna Nowakowska, dyrektor wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda.

Kulczyk Foundation przekazała również taki sam zestaw prezentów dla dzieci do Domu Ronalda McDonalda działającego przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Prowadzone przez fundację dom i pokoje rodzinne pozwalają rodzicom chorych dzieci być blisko nich.

– Niech każdy ma w tym roku pełne rodzinnego szczęścia, domowe święta. Tego życzymy i stąd nasz pomysł na tę akcję. Sprawiajmy sobie nawzajem takie przyjemności. Pokazujmy, że myślimy o innych – dodaje Marta Schmude-Olczak.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Kulczyk Foundation
Organizator:

Kulczyk Foundation

Adres:

Krucza 24/26, 00-526 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 522 31 31

E-mail:

office@kulczykfoundation.org.pl

Www:

http://kulczykfoundation.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • chorzy
  • dobroczynność, filantropia
  • dzieci
  • ochrona zdrowia