Przejdź do treści głównej

Bank BGŻ BNP Paribas nagrodzony za bezpłatne konto dla organizacji

autor(ka): Bank BGŻ BNP Paribas
2017-12-21, 11:47
Bank BGŻ BNP Paribas otrzymał nagrodę główną w I edycji konkursu „Lider odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju”. Bank został nagrodzony za Pakiet Społeczny Lider – bezpłatne konto dla organizacji społecznych, stworzone z myślą o wsparciu kluczowych dla rozwoju lokalnego organizacji społecznych.

– Jesteśmy dumni, że dobre praktyki Banku zostały wyróżnione. Nasze działania są zgodne z misją Banku i skierowane do klientów, pracowników, środowisk lokalnych, tak, by wspólnie służyć ich rozwojowi społeczno-ekonomicznemu. Pracownicy Banku są świadomi strategicznego znaczenia odpowiedzialności biznesu, które jest dla nas równie ważne jak jakość produktów oferowanych naszym klientom - powiedział Marcin Grabiszewski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów Biznesowych w Banku BGŻ BNP Paribas.

– Działania społecznej odpowiedzialności biznesu prowadzone przez Bank zostały docenione na tle branży już po raz kolejny. W grudniu br. otrzymaliśmy także nagrodę za całokształt działań w konkursie „Responsible Business Awards” w kategorii „Odpowiedzialna Firma Roku”. Nie zamierzamy spocząć jednak na laurach, przed nami jeszcze dużo do zrobienia – podkreśla Marcin Grabiszewski.

Pakiet Społeczny Lider to łatwe w obsłudze, bezpłatne konto dla organizacji pozarządowych. Obejmuje również specjalnie dedykowaną obsługę doradcy. Pakiet, który gwarantuje darmowe niezbędne usługi bankowe oraz ograniczone do minimum formalności, jest w ofercie Banku BGŻ BNP Paribas od 2012 roku. Od tego czasu skorzystało z niego ponad 15 tys. klientów.

Pakiet, początkowo określany jako „Konto z serduszkiem”, to produkt o charakterze innowacji społecznej, który został stworzony z inicjatywy pracowników Banku we współpracy z przedstawicielami lokalnych organizacji pozarządowych. Bank BGŻ BNP Paribas wprowadził go w odpowiedzi na Diagnozę Społeczną przeprowadzoną w 2012 roku, która wykazała, że jednym z powodów niewielkiej skali zaangażowania społecznego są usługi bankowe – zbyt drogie i skomplikowane dla NGO. Obecnie Bank BGŻ BNP Paribas rozważa rozbudowę pakietu. W tym celu rozpoczyna badanie NGO, aby zweryfikować swój koncept i wysłuchać propozycji samych organizacji.

Konkurs „Lider współodpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju” został zorganizowany przez dziennik „Rzeczpospolita”. Inicjatywa miała na celu wyłonienie i wyróżnienie firm działających w Polsce, którym udało się wdrożyć działania, stworzyć produkty lub usługi, które z jednej strony są zgodne z zasadami zrównoważonego rozwoju, a z drugiej – przyczyniają się do sukcesu biznesowego.


Źródło: Bank BGŻ BNP Paribas
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 4 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • Paribas Cieszyn ~Mariola 14.08.2018, 12:05 Bardzo nieprzyjemny kontakt, zero komunikacji z klientem. Po 3 tygodniach załatwiania otworzyli nam konto nawet nas o tym nie informując. Za kolejny tydzień otrzymaliśmy rachunek za korzystanie z karty, której nawet nie aktywowaliśmy! Bezczelność dyrektora banku i chamstwo (przepraszam za wyrażenie lecz niestety najlepiej oddaje zachowanie) do niczego dobrego nie doprowadziły. Zamykamy konto. ODPOWIEDZ
  • BGŻ PNB ~Olfrygt 07.06.2018, 08:19 Próbowaliśmy założyć konto w BGŻ jednak po pierwszym telefonie, zresztą dość nieprzyjemnym kontakt z bankiem się urwał. Będziemy próbować teraz z Reiffeisenem, też mają konto dla fundacji. Zobaczymy jak pójdzie... https://raiffeisenpolbank.com/male-firmy/obsluga-biezaca/konta/wymarzone-konto -dla-biznesu-non-profit Pozdrawiamy Olfrygt ODPOWIEDZ
  • Tyle że zmienili opłaty w połowie 2017! ~Stowarzyszenie Społeczny Rzecznik Pieszych w Bydgoszczy 28.12.2017, 08:42 Konto Społeczny Lider było i bezpłatne, ale... do maja 2017! Potem bank zmienił stawki i od tego czasu jest 7 zł za wypłatę w ICH wlasnym oddziale z konta SWOJEGO stowarzyszenia! A karta oczywiście jest, ale też płatna, jeśli się nie ma dużych obrotów na koncie. Ale konkurencja nie śpi, największy tradycyjny polski bank chce w przyszłym roku wprowadzić konta NGO za prawdziwe 0 zł. ODPOWIEDZ
  • No takie rzeczy to chyba tylko w Warszawie! ~Członkini młodej, mikro organizacji pozarządowej 27.12.2017, 12:00 Oferta banku jest przystępna wyłącznie w mediach. Rzeczywistość jest zupełnie inna. Bank BGŻ BNP Paribas w Zielonej Górze kasuje ngo za każdy miesiąc 29,00 pln x ilość rachunków bankowych. Nie wspomnę już o prowizji za każdą wypłatę gotówkową z naszego konta. I to ma być „Lider odpowiedzialnego i zrównoważonego rozwoju”? Chyba ktoś się pomylił! ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • CSR odpowiedzialny biznes
  • księgowość
  • wspieranie organizacji
  • współpraca z biznesem