Przejdź do treści głównej

Księgowość NGO a obowiązki wobec urzędu skarbowego [infografika]

autor(ka): Renata Niecikowska, poradnik.ngo.pl
2017-12-04, 00:06
Od 2017 r. organizacja pozarządowa może wybrać, w jaki sposób prowadzi księgowość. Może zdecydować się na uproszczoną ewidencję przychodów i kosztów. Ten wybór zmieni zakres jej obowiązków wobec urzędu skarbowego. Sprawdź, jak to jest w Twoim stowarzyszeniu, fundacji!

Obowiązek wysyłania sprawozdania finansowego i deklaracji CIT-8 (podatek dochodowy od osób prawnych) do urzędu skarbowego jeszcze przed organizacjami pozarządowymi. Jednak, w związku z licznymi zapytaniami, przypominamy, jakie obowiązki mają w tym zakresie stowarzyszenia i fundacje – w zależności od tego, w jakiej formie prowadzą księgowość.
 

Obejrzyj naszą infografikę!


 


Poniżej (pliki do pobrania) można znaleźć infografikę w formacie A4 do wydruku.
 

 

Wybór księgowości - uproszczona ewidencja czy zwykła księgowość? Zobacz m.in: „Uproszczona księgowość”. Możesz, czasem nawet musisz z niej zrezygnować, Uproszczona ewidencja: przeczytaj, zanim wybierzesz.

 


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.Poznaj ofertę SCWO: warszawa.ngo.pl/scwoŹródło: inf. własna (poradnik.ngo.pl)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 10 1

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • księgowość
  • obowiązki
  • prawo