Przejdź do treści głównej

Opublikowano aktualny wykaz OPP uprawnionych do 1% za 2017 r.

autor(ka): oprac. red. ngo.pl
2017-12-15, 14:14
15 grudnia to ostatni dzień na publikację wykazu. W tym roku odpowiedzialny jest za nią Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności. Wykaz zawiera listę organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2017 w roku 2018.

Wykaz organizacji pożytku publicznego uprawnionych do otrzymania 1% podatku dochodowego od osób fizycznych za rok 2017 w roku 2018


Wykaz opublikowano w trzech różnych formatach. Zgodnie z art. 27a ust. 1 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie wykaz powinien znaleźć się na stronie podmiotowej Narodowego Instytutu Wolności w Biuletynie Informacji Publicznej. Wygląda jednak na to, że strona taka jeszcze nie powstała i wykaz opublikowano w BIP Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 

 


Jak przestrzegać prawa w NGO, jakie przepisy są ważne dla NGO – dowiesz się w serwisie poradnik.ngo.pl.

Informacja własna portalu ngo.pl

Źródło: inf. własna (wiadomosci.ngo.pl)
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 3 0

Skomentuj

KOMENTARZE

  • ciekawostka ~Julka 18.12.2017, 03:35 W wykazie figuruje Fundacja "Maciuś" o której jakiś czas było głośno w związku z różnymi operacjami finansowymi, które nie wydawały się do końca jasne. Wcześniej Maciusia nie było w wykazie... Czy ktoś wie jak należy to rozumieć? Może Redakcja? Sprawa dość istotna dla wszystkich OPP, gdyż wykaz siłą rzeczy obejmuje te organizacje, które powinny wzbudzać zaufanie podatników i darczyńców. ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • 1%
  • fundusze, fundraising, finansowanie