Przejdź do treści głównej

Razem możemy zapobiec nieodpowiedzialnym adopcjom! Fundacja Sarigato startuje z kampanią "Psie Smutki"

autor(ka): Organizatorzy
2017-12-14, 15:54
W odpowiedzi na problem dawania psów jako (nieprzemyślanego) prezentu gwiazdkowego, Fundacja Sarigato organizuje kampanią społeczną "Psie Smutki". Kampania wystartowała 14 grudnia i trwać będzie przez najbliższe tygodnie. Licznie zaangażowali się w nią znani ze świata mediów, m.in. Maja Ostaszewska, Agnieszka Woźniak-Starak, Jarosław Boberek i Marzena Rogalska.

"Psie Smutki" to przede wszystkim akcja edukacyjna, jednak oprócz wiedzy Fundacja Sarigato dostarcza różnych narzędzi „mądrego pomagania” bezdomnym Psiakom i Kociakom.

Wiele osób wręcza najbliższym psa lub kota jako prezent pod choinkę. Często to decyzja podejmowana pod wpływem impulsu. W konsekwencji tuż po Bożym Narodzeniu schroniska zapełniają się zwierzętami, które okazały się „nietrafionymi prezentami gwiazdkowymi”.

Celem kampanii jest promocja przemyślanej i odpowiedzialnej adopcji oraz zachęta do „mądrej” pomocy bezdomnym zwierzętom. Projekt startuje już 14 grudnia. Wszystkie materiały można znaleźć na stronie www.karmimypsiaki.pl/psiesmutki

Kampanię rozpoczęła emisja animacji, do której głos podkładają Joanna Jabłczyńska i Jarosław Boberek. Opowiada ona o losach psa, który jako szczeniak trafił do domu jako prezent gwiazdkowy, a niedługo później został porzucony i starość spędza w schronisku.

O tym, co przeżywa porzucony pies i jak ciężko mu potem na nowo zaufać człowiekowi, opowie z kolei w oddzielnym wideo znana behawiorystka Aneta Awtoniuk. Na 18 grudnia planowana jest emisja spotu z udziałem celebrytów, który będzie dotykał tego samego problemu. W akcje zaangażowali się m.in. Maja Ostaszewska, Agnieszka Woźniak-Starak, Marzena Rogalska, Maciej Zakościelny.

W swojej kampanii fundacja proponuje trzy sposoby mądrego pomagania. Wszyscy chętni będą mogli zrobić dla swojego pupila lub wybranego schroniska zakupy za pośrednictwem fundacyjnego internetowego sklepu zoologicznego, z którego 100% zysku przeznaczane jest na pomoc bezdomnym zwierzętom. Każdy będzie mógł też zostać koordynatorem akcji na rzecz dowolnego schroniska. Zadaniem takiego lidera będzie zebranie wokół siebie wolontariuszy i organizacja zbiórki darów na rzecz wybranego schroniska. Dodatkową drogą pomocy jest edukacja i dzielenie się zdobytą wiedzą.

Skala problemu nieodpowiedzialnych adopcji i porzuceń jest ogromna. Niestety, głównym źródłem bezdomności zwierząt jest nieodpowiedzialne zachowanie ludzi. Sposobem na jego rozwiązanie jest edukacja, która daje nadzieję na nauczenie ludzi odpowiedzialnych zachowań, co w dalszej perspektywie może doprowadzić do marginalizacji - lub nawet wyeliminowania - bezdomności zwierząt.


Źródło: inf. nadesłana
Organizator:

Fundacja Sarigato

Adres:

Vetulaniego 14 lok. 2, 31-226 Kraków, woj. MA

Tel.:

668 031 068

Faks:

12 444 17 30

E-mail:

kontakt@sarigato.org

Www:

http://sarigato.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • ekologia, środowisko
  • prawa zwierząt
  • zwierzęta