Przejdź do treści głównej

Youth Wiki - nowa baza danych KE

autor(ka): opr. MW, ue.ngo.pl
2017-12-12, 21:26
Komisja Europejska uruchomiła 12 grudnia 2017 r. nową bazę danych na temat polityk młodzieżowych w poszczególnych krajach Unii Europejskiej. Platforma ma służyć współpracy krajów członkowskich i Komisji Europejskiej w realizacji celów zawartych w strategii UE na rzecz młodzieży na lata 2010-2018.

Na platformie znajdziemy informacje dotyczące struktur oraz organizacji młodzieżowych działających w państwach członkowskich UE, jak też konkretnych programów skierowanych do młodych. Aktualnie w inicjatywie uczestniczy 27 krajów.

Korespondenci narodowi będą ponadto zamieszczać tam na bieżąco oficjalne dokumenty wydawane przez organy danych państw, a także raporty, analizy i wyniki ewaluacji programów młodzieżowych.

Platforma została uruchomiona 12 grudnia 2017 r. Transmisję online z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie Komisji Europejskiej.

Wiecej informacji można znaleźć na stronie Agencji Wykonawczej ds. Edukacji, Kultury i Sektora Audiowizualnego (EACEA): https://eacea.ec.europa.eu/national-policies/en/youthwiki.


Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • edukacja
  • integracja europejska
  • młodzież
  • rynek pracy
  • współpraca międzynarodowa