Przejdź do treści głównej

Fundacja Sport Twoją Szansą dla reprezentacji Polski w rugby na wózkach

autor(ka): Organizatorzy
2017-12-12, 13:12
Reprezentacja Polski w rugby na wózkach, prowadzona przez Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych, została nowym podopiecznym fundacji Sport Twoją Szansą. Dzięki udzielonemu wsparciu sportowcy będą mogli przygotować się do zgrupowań i zawodów, w tym turnieju barażowego do mistrzostw świata w Australii w 2018 roku.

Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z inicjatywy firmy STS, największego bukmachera w Polsce, który jest także jej sponsorem głównym.

Wspieranie polskiego sportu jest naszym celem – zarówno w przypadku fundacji, jak i STS. Fundacja Sport Twoją Szansą powstała z myślą o pełnych sportowych pasji ludziach, którzy z różnych powodów mają trudności w rozwijaniu swojego talentu. Liczymy, że dzięki udzielonej pomocy reprezentacja Polski w rugby na wózkach będzie mogła przygotować się do zawodów, co przełoży się na kolejne sukcesy kadry – powiedział Mateusz Juroszek, prezes STS oraz fundacji Sport Twoją Szansą.

Reprezentacja Polski w rugby na wózkach prowadzona przez Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych została wybrana przez kibiców z całej Polski na nowego podopiecznego fundacji Sport Twoją Szansą w specjalnym głosowaniu, które miało miejsce we wrześniu 2017 roku. Sportowcy zdobyli aż 55,2% wszystkich głosów.

Lista osób i organizacji, które zdobyły najwięcej głosów użytkowników STS.pl

1. Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych (Racibórz)

 • Reprezentacja Polski w rugby na wózkach
 • 55,2% głosów

2. Magdalena Stefanowicz (Bytom)

 • Lekkoatletyka
 • 12,5% głosów

3. Kamelia Babicka (Rybnik)

 • Jazda konno
 • 11,7% głosów

4. Julia Siepetowska (Opole)

 • Gimnastyka
 • 5,9% głosów

5. Global Boxing (Tarnów)

 • Szkółka Bokserska
 • 4,9% głosów

6. Paweł Juraszek (Ostroszowice)

 • Pływanie
 • 2,9% głosów

W plebiscycie wzięło udział łącznie ośmiu obiecujących sportowców oraz dwie organizacje sportowe. Do głosowania zakwalifikowała ich Rada Honorowa fundacji Sport Twoją Szansą, która z nadesłanych od kwietnia 2017 roku zgłoszeń wybrała 10 projektów. W jej ocenie wytypowani sportowcy najlepiej wykorzystaliby wsparcie, jakiego może udzielić im fundacja Sport Twoją Szansą. Finalną decyzję podjęli jednak użytkownicy serwisu STS.pl, którzy wybrali sześciu nowych podopiecznych fundacji. W plebiscycie – zakończonym 14 września – głos można było oddać tylko raz.

Sport Twoją Szansą pomaga sportowcom, którzy z różnych przyczyn losowych albo finansowych nie są w stanie kontynuować swojej kariery lub wziąć udziału w zawodach o randze krajowej i międzynarodowej. Organizacja nieprzerwanie przyjmuje wnioski o wsparcie przez stronę www.sporttwojaszansa.pl. W Radzie Honorowej fundacji zasiadają obecnie sportowcy, działacze oraz dziennikarze sportowi: Monika Pyrek, Bartłomiej Bonk, Grzegorz Tkaczyk, Sebastian Mila, Tomasz Zimoch, Tomasz Smokowski, Piotr Koźmiński oraz Karol Klimczak i Michał Listkiewicz.

Fundacja Sport Twoją Szansą funkcjonuje od 2014 roku, prowadząc działania na rzecz rozwoju polskiego sportu. Wspiera talenty, zapewniając im pomoc materialną oraz merytoryczną. Motywuje do działania i pomaga w urządzeniu odpowiedniego zaplecza treningowego. Fundacja powstała z inicjatywy firmy STS, która od dawna wspiera polski sport. Od czasu założenia pomogła już wielu sportowcom. Jest m.in. partnerem Cieszyńskiego Klubu Sportowego Piast rozwijającego piłkarskie talenty, wspiera reprezentację Polski w koszykówce na wózkach, pomogła też w przygotowaniach m.in. do paraolimpiady Januszowi Rokickiemu, który z Londynu i Rio de Janeiro przywiózł srebrne medale. We wrześniu 2017 roku fundacja została partnerem polskiej reprezentacji ampfutbolistów w trakcie Mistrzostw Europy – piłkarze zdobyli brązowe medale na turnieju w Turcji.

Więcej informacji znajdą Państwo na www.sporttwojaszansa.pl oraz na portalach Facebook i Twitter.


Źródło: inf. nadesłana
Organizator:

Stowarzyszenie Sportu Osób Niepełnosprawnych "SSON"

Adres:

Staszica 22 lok. 13, 47-400 Racibórz, woj. SL

Tel.:

32 415 25 94

Faks:

32 415 25 94

E-mail:

biuro@sson.pl

Www:

http://www.sson.pl 

Organizator:

Fundacja Sport Twoją Szansą

Adres:

Porcelanowa 8, 40-246 Katowice, woj. SL

Www:

http://www.facebook.com/sporttwojaszansa 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

 • osoby z niepełnosprawnościami
 • sport, wypoczynek