Przejdź do treści głównej

Finał 14. edycji wrocławskiej „Fabryki św. Mikołaja” [relacja]

autor(ka): Organizatorzy
2017-12-06, 15:39
użytkownik
5 grudnia odbył się finał 14. edycji „Fabryki św. Mikołaja” - dorocznej akcji charytatywnej „Gazety Wyborczej Wrocław”, Fundacji Agory i Kina Nowe Horyzonty. W tym roku „Fabryka św. Mikołaja” za cel obrała sobie zebranie funduszy na wyposażenie domu dla dorosłych osób niepełnosprawnych intelektualnie stowarzyszenia Bonitum.

Podczas tegorocznej akcji udało się zebrać niemal 200 tysięcy złotych, z których organizatorzy ufundowali paczki z prezentami dla tysiąca dzieci z wrocławskich podstawówek. Fundusze wesprą również podopiecznych stowarzyszenia Bonitum, które w styczniu otworzy Środowiskowy Dom Samopomocy. Rozmowę z prezes stowarzyszenia Aleksandrą Ciechanowicz można znaleźć na Wroclaw.Wyborcza.pl.

Przez 14 lat dzięki zaangażowaniu pracowników, sponsorów i czytelników „Gazety Wyborczej Wrocław” w ramach „Fabryki św. Mikołaja” udało się zebrać w sumie 2 miliony złotych, które - w postaci paczek - trafiły do 14 tysięcy najmłodszych dzieci z wrocławskich szkół oraz do wrocławskich szpitali, fundacji i stowarzyszeń.

- Najpiękniejsze w naszej pracy jest tworzenie. Jesteśmy dumni z tego, że udało nam się we Wrocławiu zbudować coś tak trwałego i wartościowego jak „Fabryka św. Mikołaja” - mówi Ilona Byra, wydawca „Gazety Wyborczej Wrocław”.

Więcej szczegółów dotyczących finału 14. „Fabryki św. Mikołaja” oraz listę instytucji, które wsparły tegoroczną akcję, można znaleźć w serwisie Wroclaw.Wyborcza.pl.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: inf. nadesłana
Organizator:

Fundacja Agory

Adres:

Czerska 8/10, 00-732 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie

Tel.:

22 555 52 63

E-mail:

fundacja@agora.pl

Www:

http://www.fundacjaagory.pl 

Organizator:

Wrocławskie Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie "Bonitum"

Adres:

Legnicka 65, 54-205 Wrocław, woj. DS

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna