Przejdź do treści głównej

Kotek Wolontaruś wkracza do katowickich szkół! [relacja]

autor(ka): Marta Omyła
2017-12-04, 11:38
użytkownik
Wolontariusze Stowarzyszenia ”Mocni Razem” podczas przedstawienia w ramach projektu ”Wolontaruś w Katowicach
Kotek Wolontaruś wkracza do katowickich szkół! Innowacyjny projekt stowarzyszenia Mocni Razem. Prawie rok pracy i jest! Mały, niepozorny, ale o wielkim sercu - kotek Wolontaruś wyruszył z misją „za-uważać” do katowickich szkól. Spotkał się z najmłodszymi mieszkańcami Katowic i przybliżał ideę pomagania - wolontariatu.

Kotek Wolontaruś

Jak najmłodszym dzieciom przekazać ideę wolontariatu? Zastanawiali się nad tym wolontariusze stowarzyszenia Mocni Razem. Sami aktywnie działają, włączają się i wspierają wiele lokalnych imprez. Wolontariusze przy wsparciu animatorki Anny Niszkiewicz wymyślili i spisali zbiór 8 opowiadań o przygodach kotka Wolontarusia, inscenizację jednej wybranej bajki przedstawili uczniom najmłodszych klas szkoły podstawowej.

Przedstawienie poprzedziły warsztaty z ruchu scenicznego, próby, tworzenie symbolicznej dekoracji, został także zrobiony na drutach sweter dla naszego kotka.

Postać kotka zaprojektowała wolontariuszka stowarzyszenia, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Inne zwierzęce postacie liska, ślimaka, wiewiórki zaprojektowali młodzi wolontariusze uczniowie klas gimnazjalnych oraz szkoły średniej.

Przygody bohaterów opowiadań osadzone są popularnych w Katowicach miejscach takich jak w Dolina Trzech Stawów, Park Kościuszki, Nikiszowiec, czy rynek.

Przedstawienie

Przedstawienia w szkołach poprzedziła trema i niepewność, czy na pewno się uda, czy najmłodsi zrozumieją, co znaczy za-uważać innych, ich potrzeby, emocje, wspierać i pomagać w trudnych sytuacjach. Okazało się, że młoda widownia świetnie zrozumiała przekaz wolontariuszy. W finałowej piosence na scenie wystąpili razem z wolontariuszami stowarzyszenia Mocni Razem uczniowie szkoły-przejęci i uśmiechnięci.

Innowacyjny projekt „Wolontaruś w Katowicach” był realizowany od lutego 2017 do grudnia 2017 współfinansowany ze środków Urzędu Miasta Katowice.

tekst: Beata Laska

Zapraszamy na stronę stowarzyszenia:

http://mocnirazem.org/

Profile:

https://www.facebook.com/MocniRazem

https://www.facebook.com/CALZawodzie/

https://www.facebook.com/grupaokb/

https://www.instagram.com/mocni_razem/


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Społeczności Lokalnej "Mocni Razem"
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • edukacja obywatelska
  • wolontariat