Przejdź do treści głównej

OSHEE wyposaża w sprzęt sportowy domy dziecka w Nienadowej i Kłobucku

autor(ka): Fundacja Oshee
2017-12-01, 16:40
użytkownik
Dzięki charytatywnej akcji Fundacji OSHEE „Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka” podopieczni Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej w Nienadowej i Domu Dziecka im. J. Korczaka w Kłobucku otrzymali sprzęt do ćwiczeń o łącznej wartości około 30 tysięcy złotych. Program realizowany jest przez Fundację OSHEE „Żyj, walcz, zwyciężaj”.

Fundacja OSHEE ufundowała sprzęt do ćwiczeń oraz stroje sportowe wychowankom dwóch wybranych domów dziecka. Podczas uroczystego przekazania podopieczni Placówki Opiekuńczo–Wychowawczej w Nienadowej i Domu Dziecka im. J. Korczaka w Kłobucku dostali.m.in.: piłki, skakanki, namioty, plecaki, rolki, bidony, stroje i obuwie sportowe. Zapotrzebowanie na konkretny sprzęt zgłaszali dyrektorzy placówek.

- Przekazując sprzęt sportowy do danej placówki zawsze kierowaliśmy się potrzebami zgłaszanymi nam przez przedstawicieli ośrodka. Wychodzimy bowiem z założenia, że to oni najlepiej wiedzą jaki typ aktywności fizycznej jest dla ich podopiecznych najbardziej atrakcyjny. Chcemy, by sport kojarzył się dzieciom z czymś przyjemnym, co może dawać nie tylko zdrowie, ale też radość. Obecne działania w ramach akcji „Sprzęt sportowy dla Domów Dziecka” to dopiero początek. W przyszłym roku planujemy obdarować kolejne placówki – deklaruje Dominik Doliński, Wiceprezes Zarządu Fundacji „Żyj, walcz, zwyciężaj”.

Działalność Fundacji OSHEE „Żyj, walcz, zwyciężaj” jest skierowana przede wszystkim na wsparcie tych osób, które chcą prowadzić aktywny tryb życia, ale z różnych powodów nie mają takiej możliwości. Jednym z projektów, realizowanych w ramach fundacji, jest wyposażenie wybranych domów dziecka w sprzęt sportowy. Specjalnie powołana w tym celu komisja, składająca się z członków Fundacji OSHEE „Żyj, walcz, zwyciężaj” , wyłania domy dziecka, które otrzymają sprzęt do ćwiczeń. Wartość wsparcia, udzielonego wybranym placówkom, uzależniona jest od ich zapotrzebowania, wynikającego m.in. z rodzaju prowadzonej działalności i liczby dzieci, które znajdują się pod ich opieką.

OSHEE od dawna wspomaga i tworzy programy, służące wsparciu osób potrzebujących. We wcześniejszych latach marka wspierała m.in. akcję SZLACHETNA PACZKA, Fundację Rak’n’Roll czy Stowarzyszenie Wiosna. Aktualnie jest partnerem Fundacji Fabryka Marzeń. Jako jedna z nielicznych firm, OSHEE wprowadziło na rynek dedykowane produkty, ze sprzedaży których 5% zysków przekazywane jest organizacjom non-profit. Wśród nich znajduje się m.in. izotonik o smaku RED ORANGE z logotypem Fundacji OSHEE. Klienci, kupując ten produkt, przyłączają się do inicjatywy OSHEE i wspomagają program wyposażania domów dziecka w sprzęt sportowy.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Oshee
Organizator:

Fundacja Oshee Żyj Walcz Zwyciężaj

Adres:

Al. 3 Maja 9, 30-062 Kraków, woj. MA

Tel.:

(+48) 012 350-12-65

Faks:

(+48) 012 350-12-66

Www:

http://www.fundacjaoshee.eu 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • CSR odpowiedzialny biznes
  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • sport