Przejdź do treści głównej

Ewald Raben honorowym patronem świątecznego konwoju z Niemiec

autor(ka): Organizatorzy
2017-12-01, 12:32
użytkownik
Start Konwoju Bożonarodzeniowego w 2016 r.
Ewald Raben objął honorowy patronat charytatywnego konwoju świątecznego zorganizowanego przez niemiecką Żeńską Organizację Okrągłego Stołu. Ochotnicy z Niemiec przewożą prezenty świąteczne dla potrzebujących dzieci z Rumunii, Ukrainy, Bułgarii i Mołdawii już po raz siedemnasty w konwoju złożonym z ponad 40 ciężarówek. Już po raz szósty Grupa Raben wraz z innymi wolontariuszami stara się, żeby dzieci w biedniejszych rejonach Europy Wschodniej otrzymały podarunki świąteczne.

Już od 2 grudnia 2017 ponad 200 wolontariuszy przewiezie setki tysięcy podarunków dla dzieci z Europy Wschodniej. W paczkach są zabawki, ubrania, przybory szkolne i wiele innych niespodzianek, które na pewno wywołają uśmiech na twarzach dzieci w Święta Bożego Narodzenia. Konwój wyruszy z Hanau w regionie Ren/Men w dniu 2 grudnia i będzie składał się z 25 ciężarówek oraz co najmniej 6 autokarów w wolontariuszami. Powrót konwoju do Hanau jest planowany na 9 grudnia.

„Cieszę się, że mogę wspierać tą szczególną akcję charytatywną jako jeden z patronów honorowych. Od początku naszej działalności, bardzo zależy nam na społecznej odpowiedzialności naszej firmy. Jednym z naszych społecznych celów jest wspieranie organizacji i inicjatyw dobroczynnych, w tym zajmujących się bezpieczeństwem na drodze, ochroną środowiska czy projektami społecznymi,” mówi Ewald Raben, CEO Grupy Raben, wyjaśniając powody swojego zaangażowania w projekt. Jest on jednym z honorowych patronów konwoju, obok p.o. Ministra Zdrowia Republiki Federalnej, Hermanna Gröhe, oraz piosenkarza, Petera Maffaya.

Grupa Raben udostępniła powierzchnię magazynową w Koblencji, która służy jako centralny magazyn do którego trafiają wszystkie przesyłki, jak również regionalne punkty zbierania paczek w całym kraju. Również jedna z ciężarówkek Raben bierze udział w konwoju, transportując paczki do Rumunii. W konwoju pojedzie też dwójka pracowników Grupy Raben, którzy będą zajmować się dystrybucją paczek wśród dzieci.

„W zeszłym roku udało nam się zorganizować największy konwój od roku 2001. W tym roku spodziewamy się dalszego wzrostu dzięki współpracy z partnerami w różnych krajach, czterema stowarzyszeniami i pomocy ponad 200 wolontariuszy, dzięki którym uśmiechy znowu zagoszczą na twarzach wielu dzieci w krajach, dokąd trafi pomoc,” mówi Clemens M. Christmann, kierownik konwoju świątecznego. Paczki świąteczne trafią do dzieci w sierocińcach, wioskach i szkołach z górskich regionów wspomnianych wcześniej krajów.

„Konwój świąteczny jest możliwy dzięki temu, że wielu ludzi dobrej woli wierzy w te same, szlachetne wartości. Poprzez nasze zaangażowanie chcemy pokazać, że pomagać możemy nie tylko pieniędzmi, ale też naszymi pojazdami, usługami, magazynami i ogromnym zaangażowaniem naszych pracowników,” mówi Ewald Raben.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: inf. nadesłana
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • CSR odpowiedzialny biznes
  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • działalność międzynarodowa
  • organizacje za granicą