Przejdź do treści głównej

Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych już 30 listopada!

autor(ka): Federacja Mazowia
2017-11-28, 14:04
użytkownik
archiwalne
Spotkajmy się w Kampinosie. Fot. Wikipedia/ CC BY-SA 3.0
Już 30 listopada w Julinku odbędzie się XIII MFIP - spotkanie środowiska III sektora działającego na terenie województwa mazowieckiego. Jeszcze możesz zgłosić swój udział.

Już 30 listopada w Julinku odbędzie się XIII MFIP - spotkanie środowiska III sektora działającego na terenie województwa mazowieckiego. Jego celem jest przede wszystkim integracja środowiska, promocja aktywności obywatelskiej oraz omówienie ważnych z punktu widzenia współpracy organizacji pozarządowych i samorządów zagadnień i problemów.

Pierwszy MFIP odbył się w 2001 roku z inicjatywy Federacji Mazowia. „Jako liderzy warszawskich ngo widzieliśmy wartość zarówno w formalnym, jak i nieformalnym porozumieniu między organizacjami. Zależało nam, aby te relacje były żywe. Kiedy ich nie ma, to siła indywidualnych organizacji jest mniejsza, pomysły się dublują. Tracimy też ten pierwiastek, który daje życie, ferment i wymianę poglądów – tak ważne w rozwoju organizacji. Trzeba się spotykać, żeby się znać, wiedzieć coś o sobie, bo wtedy łatwiej jest ze sobą współpracować” – mówi Piotr Todys z Fundacji TUS, jeden z organizatorów pierwszych MFIP-ów.

„Mazowsze jest ogromne. To rozciągnięte województwo. Trudno się spotkać” – mówi Piotr Todys i podkreśla, że właśnie dlatego tak ważne są regularne spotkania. „Mamy możliwość policzyć się, zobaczyć, ile nas jest i co robimy. Można poszerzyć wiedzę, bo zawsze jest wątek merytoryczny. Ale ważne są też wartości dodane, np. zwiedzanie zabytkowej gazowni czy poznania miasta, w którym akurat MFIP się odbywa. Najważniejsze jest jednak spotkanie ludzi i rozmowa. Czasem warto się spotkać, by się pokłócić, bo to zawsze daje profity”.

MFIP-y odbywają się nie tylko w stolicy. „Przez wiele lat MFIP-y były w Warszawie” – mówi Marcin Mitzner, prezes Federacji Mazowia – „Tutaj działają największe organizacje, a nam jako organizatorom było po prostu wygodnie i łatwo. Wyprowadzamy więc to wydarzenie na Mazowsze, nie tylko aby organizacje z województwa miały łatwiejszą możliwość udziału, ale aby wydarzenia miało faktycznie charakter mazowiecki. Chcemy, aby organizacje lokalne miały możliwość wypowiedzenia, bo do tej pory MFIP-y miały charakter warszawskiej konferencji. Teraz są spotkaniem regionalnym, wydarzeniem integrująco-sieciującym z elementami merytorycznymi”.

Katarzyna Kułakowska, organizatorka tegorocznego MFIP-u dodaje: „W tym roku chcemy się spotkać, poznać, wymienić doświadczeniami, ale także porozmawiać o bieżącej sytuacji organizacji pozarządowych, o wyzwaniach i potencjalnej współpracy. Nasze spotkanie zaczniemy od gry integracyjnej, która pozwoli nam się nie tylko poznać – już wtedy będziemy wymieniać się doświadczeniami. Kolejne godziny spędzimy podzieleni na cztery grupy robocze, które pod okiem moderatorów i moderatorek będą dyskutować o diagnozie lokalnej, finansowaniu, wolontariacie oraz dialogu międzysektorowym (NGO, JST oraz lokalny biznes), by wspólnie wypracować lokalne rekomendacje. Ostatnia część będzie natomiast poświęcona sieciowaniu”.

Piotr Todys dodaje: „Na MFIP-ie warto pogadać o tym, jak w ogóle mamy ze sobą dziś rozmawiać, żeby nie wykluczać osób i organizacji o innym światopoglądzie. Trzeba też spróbować odpowiedzieć na pytanie, jakie są rzeczy wspólne dla sektora, które warto pielęgnować, niezależnie od tego, jaką mamy orientację. W Mazowii się to udaje, bo skupia bardzo różne organizacje, ale warto też poszerzać to na szerszą perspektywę. Ale też musimy cieszyć się swoim towarzystwem, spotkać się i po prostu świętować nasze spotkanie”.

Federacja Mazowia, Fundacja Wspierania Edukacji i Rozwoju Innowatorium, Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego, Stowarzyszenie Cztery Krajobrazy oraz marka lokalna Misja Kampinos zapraszają na XIII Mazowieckie Forum Inicjatyw Pozarządowych, które odbędzie się już 30 listopada 2017 w Gościńcu Julinek w Lesznie.

Szczegóły o MFIP.

Udział jest bezpłatny.

Zarejestruj się już dziś wypełniając formularz rejestracyjny.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Federacja Mazowia
Miejsce: Gościniec Julinek, Polna, Julinek, 05-084 Leszno, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: 2017-11-30
Organizator:

Federacja MAZOWIA

Adres:

Kredytowa 6 22, 00-062 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 652 22 66

Faks:

22 350 64 40

E-mail:

mazowia@mazowia.org.pl

Www:

http://www.mazowia.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywność lokalna
  • dialog społeczny, społeczeństwo obywatelskie