Przejdź do treści głównej

Powiat gostynski. Kulać każdy może [relacja]

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2017-11-23, 09:13
użytkownik
Mieszkańcy małych miejscowości wiejskich często mają ograniczone możliwości korzystania z różnych form aktywności. Zazdroszczą mieszkańcom miast szans na to, aby zrelaksować się w czasie wolnym od obowiązków.

W miastach dostępnych jest wiele miejsc zapewniających rozrywkę, takich jak kina, muzea, baseny, kręgielnie, puby oraz kawiarnie, a także siłownie, w tym też te na świeżym powietrzu, które często są umiejscowione w parkach. Miasta oferują też wiele atrakcyjnych zajęć dla dzieci i młodzieży.

Odpowiedzią Stowarzyszenia DZIECKO na zaobserwowany problem było zorganizowanie, w ramach projektu „Kulać każdy może”, zajęć rekreacyjno – sportowych na bowlingu dla mieszkańców wsi Chwałkowa, ze szczególnym uwzględnieniem osób w wieku 50+. Zajęcia miały charakter międzypokoleniowy: najstarszy uczestnik projektu miał blisko 70 lat, a najmłodszy niespełna 3. Uczestnicy projektu poznali zasady gry w bowling – najpopularniejszą odmianę gry w kręgle, która została stworzona w oparciu o kręgle klasyczne. – „Udało nam się zaktywizować dość dużą grupę naszej społeczności i pokazać, że możemy wspólnie się bawić, razem spędzić czas, rodzinnie, bez komputerów, wszyscy razem, mały i duży, młodszy i starszy” – podsumowuje jedna z liderek projektu. Jeden z uczestników dodaje, iż nie wiedział, że w Gostyniu - „jest coś takiego”. Dzięki projektowi beneficjenci zapoznali się praktycznie z nową dyscyplina sportową i spędzili miło i aktywnie czas w czasie wyjazdów na tor.

Udział w projekcie był nieodpłatny dla uczestników, dzięki wsparciu finansowemu Powiatu Gostyńskiego oraz środkom własnym Stowarzyszenia „DZIECKO”. Partnerami w realizacji projektu było Koło Gospodyń Wiejskich w Chwałkowie i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie "Dziecko"
Organizator:

Stowarzyszenie "Dziecko"

Adres:

Bojanowskiego 14a, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

65 572 53 25

E-mail:

stowarzyszeniedziecko@wp.pl

Www:

http://www.ngo.gostyn.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • integracja społeczna
  • młodzież
  • rekreacja
  • seniorzy
  • sport, wypoczynek