Przejdź do treści głównej

Dlaczego twoja organizacja powinna zacząć współpracować z e-wolontariuszami? [patronat ngo.pl]

autor(ka): E-wolontariat.pl
2017-11-22, 12:10
użytkownik
Startup Stock Photos, Pexels, CC0
Na TuDu.org.pl na zadania od twojej organizacji czeka już ponad 1300 e-wolontariuszy z całej Polski. Dlaczego nie powinniście czekać ani chwili dłużej i niezwłocznie rozpocząć z nimi współpracę? Podpowiadamy!

1. E-wolontariusze, tak jak wolontariusze tradycyjni, rozszerzają zasoby organizacji. Dzięki wsparciu e-wolontariuszy członkowie i zespół organizacji mogą więcej – realizować działania bardziej efektywnie i na większą skalę.

2. Organizacja, która oferuje e-wolontariat, daje wolontariuszom dodatkowe możliwości wspierania spraw, które są dla nich ważne. Może to prowadzić zarówno do zwiększania zaangażowania wolontariuszy tradycyjnych, jak i do wzrostu liczby wolontariuszy w ogóle.

3. E-wolontariat likwiduje niektóre bariery miejsca i czasu: e-wolontariusze mogą wykonywać rozmaite zadania z dowolnego, dogodnego dla siebie miejsca i w dowolnym czasie – również poza godzinami pracy biura organizacji.

4. Organizacja, która wykorzystuje Internet do wspierania i angażowania wolontariuszy wysyła sygnał do swoich sprzymierzeńców, że jest organizacją nowoczesną i efektywną, która chce zapewnić swoim wolontariuszom komfort pracy, dopasowując się do ich potrzeb i możliwości, oraz rozumiejąc specyfikę pracy XXI w.

5. E-wolontariat pozwala działać osobom, które z różnych względów nie mogą angażować się w wolontariat tradycyjny, ponieważ na przykład, jest dla nich za trudny, ponieważ są osobami niepełnosprawnymi lub niemogącymi opuszczać domu, lub ponieważ uczą się i pracują do późna.

6. Potencjalni wolontariusze, do których ciężko jest dotrzeć w sposób tradycyjny, mogą zainteresować się e-wolontariatem. Internet pozwala skontaktować się z wybraną grupą w szybki sposób, np. z ludźmi posiadającymi konkretne umiejętności lub reprezentującymi wybrane cechy demograficzne. To oczywiście nie znaczy, że Internet powinien zastąpić wszystkie inne drogi rekrutowania wolontariuszy, takie jak na przykład ogłoszenia w społeczności lokalnej, raczej – Internet powinien stanowić dodatkowy kanał komunikacji.

7. Dzięki Internetowi łatwiej jest dotrzeć do młodych wolontariuszy, tak cennych dla wielu organizacji.

8. E-wolontariusze mogą wspierać naszą organizację w rozmaitych działaniach zmierzających do wypełniania jej misji: od działań fundraisingowych, przez pomoc w realizacji zadań projektowych, po promocję.

9. Koordynowanie pracy e-wolontariuszy pozwala na bieżąco monitorować działania e-wolontariuszy oraz relacje z nimi. Wszystkie tego typu dane mogą się przydać w ewaluacji, pisaniu raportu, czy wyszukiwaniu cytatów do materiałów promujących wolontariat.

10. E-wolontariat jest eko! E-wolontariusze nie dojeżdżają samochodem do biura organizacji, nie potrzebują miejsca parkingowego, ani biurka i komputera w siedzibie organizacji, nie potrzebują też drukowanych materiałów.

Tak więc, jeśli twoja organizacja jeszcze nie posiada konta na TuDu.org.pl, zarejestruj się bezpłatnie i zacznij działać!


Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: E-wolontariat.pl
Organizator:

Fundacja Dobra Sieć

Adres:

Marszałkowska 6 lok. 17, 00-590 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 825 70 22

E-mail:

biuro@dobrasiec.org

Www:

http://www.dobrasiec.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 2 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie
  • wolontariat
  • wolontariusze