Przejdź do treści głównej

Mistrzynie Wielkopolski z Gostynia i Piasków [relacja]

autor(ka): Mirosław Sobkowiak
2017-11-20, 10:05
użytkownik
W Krotoszynie odbyły się XV Mistrzostwa Wielkopolski w Karate WKF. Zawody miały rangę międzywojewódzką. Wystartowało w nich 240 zawodników z 23 klubów z całej Polski. Gostynianie wywalczyli w Krotoszynie tytuł mistrzyń Wielkopolski oraz dwa tytuły wicemistrzów Wielkopolski i trzy brązowe medale.

W gronie sportowców byli też zawodnicy gostyńskiego klubu karate TKKF „TĘCZA”, a do sportowej rywalizacji prowadził ich trener Waldemar Szwedek (7. Dan).

Gostynianie wywalczyli w Krotoszynie tytuł mistrzyń Wielkopolski oraz dwa tytuły wicemistrzów Wielkopolski i trzy brązowe medale.

Otwarte mistrzostwa Wielkopolski w karate to znakomita okazja do rywalizacji sportowej dla tych, którzy pierwszy raz startują w zawodach oraz do sprawdzenia swoich umiejętności przez bardziej zaawansowanych karateków. Stoczono wiele zaciętych pojedynków, a gostyńska „TĘCZA” pokazała się z dobrej strony.

Drużynowymi mistrzyniami Wielkopolski zostały Daria Pietrzyk (Piaski), Amelia Ziółek (Gostyń) i Anna Mila (Gostyń) startujące w konkurencji w kata drużynowe juniorek młodszych.

Tytuł wicemistrzyni Wielkopolski w kata indywidualnym młodziczek wywalczyła Anna Mila, która była niepokonana aż do finału, gdzie różnicą jednego punktu przegrała i wywalczyła tym samym srebrny medal i wicemistrzowski tytuł.

Kolejny tytuł, tym razem drużynowych wicemistrzów Wielkopolski zdobył w kata młodzików zespół w składzie Wojciech Kuberka, Piotr Feledziak i Gabriela Matyla.

Brązowe medale wywalczyły, po zaciętej rywalizacji w konkurencji kata: Daria Pietrzyk w kata indywidualnym juniorek młodszych, Amelia Ziółek w kata indywidualnym juniorek młodszych oraz Gabriela Matyla w kata indywidualnym młodziczek.

Jak podkreśla Waldemar Szwedek - Dobrze spisali się nie tylko młodzi karatecy zajmujący miejsca na podium, ale też pozostali startujący dwaj startujący reprezentanci „TĘCZY”, którzy wygrywali wiele swoich walk, ale w tych zawodach nie dopisywało im szczęście i zajęli miejsca tuż za medalową strefą.

Wyniki młodych zawodników TKKF „Tęcza” w XIV Mistrzostwach Wielkopolski świadczą o utrzymującej się na dobrym poziomie formie.

Sensei Mirosław Sobkowiak (4. Dan) przypomina, że - Klub karate shotokan TKKF „Tęcza”, którego działalność dofinansowują Gmina Gostyń i Powiat Gostyński, zaprasza chętnych na treningi do sali gimnastycznej przy Gimnazjum nr 2 (ul. Hutnika 3) w Gostyniu: w poniedziałki o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 (wraz z chętnymi do ćwiczenia rodzicami); wtorki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; środy o 19.00 dzieci od 6 do lat 12 (wraz z chętnymi do ćwiczenia rodzicami); czwartki o 19.00 dorośli i młodzież od lat 12; a w soboty o 15.30 dzieci od 6 do lat 12 (wraz z chętnymi do ćwiczenia rodzicami); o 17.00 młodzież od lat 12 i dorośli.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza"
Organizator:

Ognisko Statutowe Towarzystwa Krzewienia Kultury Fizycznej "Tęcza" przy Gostyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej

Adres:

Władysława Łokietka 2, 63-800 Gostyń, woj. WP

Tel.:

601 071 491

E-mail:

tecza.gostyn@o2.pl

Www:

http://www.facebook.com/tkkftecza 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • sport, wypoczynek