Przejdź do treści głównej

Siemens i Polpharma wspierają 7. Targi CSR

autor(ka): Agnieszka Siarkiewicz
2017-11-10, 10:30
użytkownik
W kwietniu odbędzie się największe w Polsce wydarzenie poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu - Targi CSR. Pierwszymi firmami wspierającymi je są Siemens, jako partner główny i Polpharma, jako partner. Wydarzenie organizuje Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

12 kwietnia 2018 r. odbędą się 7. Targi CSR, największe wydarzenie w Polsce dotyczące społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonego rozwoju. Przyciąga przedstawicieli biznesu, menedżerów, dyrektorów, prezesów firm, specjalistów CSR. Uczestniczą w nim reprezentanci administracji publicznej i samorządowej, a także kadra z uczelni wyższych i studenci, przedstawiciele środowiska organizacji pozarządowych, media, osoby zainteresowane CSR-em. Forum Odpowiedzialnego Biznesu zorganizuje targi na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie (strona wydarzenia: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/).

7. Targi CSR wspierają Siemens, jako partner główny i Polpharma, jako partner. Są to jednocześnie partnerzy Forum Odpowiedzialnego Biznesu, firmy na co dzień współpracujące ze stowarzyszeniem, skupione w Programie Partnerstwa Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

– Tematem 7. Targów CSR jest współpraca, kluczowa dla dobrze działających organizacji, niezbędny element projektów zmieniających świat w skali makro i mikro, 17. Cel SDG (Sustainable Development Goals – Celów Zrównoważonego Rozwoju). Nasze wydarzenie to przestrzeń do rozmowy, inspiracji do działania, ale też – mamy nadzieję – inkubator nowych partnerstw sektorowych i międzysektorowych. Dziękujemy naszym partnerom: Siemens i Polpharma za zaangażowanie w przygotowanie wydarzenia, które, wierzę w to głęboko, będzie miało wpływ na upowszechnianie wiedzy na temat społecznej odpowiedzialności w Polsce – mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

Siemens to firma z branży technologicznej. Aktywnie uczestniczy w życiu społeczeństwa – wspiera wybrane formy działalności kulturalnej, edukacyjnej czy naukowej. Korporacyjna odpowiedzialność firmy przejawia się również w konsekwentnej realizacji polityki Compliance – tj. odpowiedzialności i zgodności z zasadami etyki biznesu. (więcej o firmie: http://odpowiedzialnybiznes.pl/partnerzy/siemens/)

Polpharma jest największym polskim producentem leków i liderem polskiego rynku farmaceutycznego. Zasady działania Polpharmy wyznacza motto „Ludzie pomagają Ludziom”. Firma propaguje zasady profilaktyki zdrowotnej i prowadzi programy edukacyjne dla pacjentów. Zachęca swoich pracowników do wolontariatu na rzecz społeczności lokalnych. (więcej o firmie: http://odpowiedzialnybiznes.pl/partnerzy/polpharma/)

– Partnerstwo i współpraca to istota CSR. Tą ścieżką podąża również Polpharma, która od lat rozwija współpracę ze środowiskiem medycznym, farmaceutycznym, naukowym, społecznością lokalną i innymi interesariuszami w naszym otoczeniu biznesowym. Działając razem możemy zrobić więcej, łącząc kompetencje i bardziej efektywnie odpowiadając na potrzeby. Targi CSR to znakomita okazja, by wraz z partnerami promować korzyści płynące ze współpracy, ale także poszukiwać nowych, inspirujących możliwości współdziałania – Magdalena Rzeszotalska, Dyrektor ds. Komunikacji Korporacyjnej i CSR Polpharma, partnera 7. Targów CSR.

Więcej informacji o 7. Targach CSR:

Strona wydarzenia: http://odpowiedzialnybiznes.pl/targicsr/

7. Targi CSR na Facebooku: https://www.facebook.com/events/228660914292862/

Hashtag wydarzenia: #TargiCSR

Kontakt w sprawach organizacyjnych: Marcin Grzybek, menedżer projektów Forum Odpowiedzialnego Biznesu, ,  tel. 22 627 18 71

Organizator: Forum Odpowiedzialnego Biznesu

 

Poprzednia edycja

6. Targi CSR odbyły się 17 listopada 2016 roku. Udział w wydarzeniu wzięło udział ponad 2000 osób. W tym dniu swoje działania i usługi w zakresie CSR zaprezentowało 70 firm i organizacji. Odbyło się 6 paneli dyskusyjnych i spotkań z gośćmi, na Targach zostali ogłoszeni finaliści projektu „Edukacyjne działania biznesu. Lista najbardziej znaczących inicjatyw” (czytaj więcej: http://odpowiedzialnybiznes.pl/aktualno%C5%9Bci/biznes-otwarty-edukacje-coraz-bardziej-odpowiedzialny-podsumowanie-6-targow-csr/).

Targi CSR to największe wydarzenie CSR-owe w Polsce. Organizowane jest od 2005 roku, co dwa lata przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Celem wydarzenia jest prezentacja działań i praktyk firm społecznie odpowiedzialnych, a także usług oferowanych w tym zakresie.


Pliki do pobrania

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • CSR odpowiedzialny biznes
  • współpraca z biznesem