Przejdź do treści głównej

Fundacja Inspiratornia już po raz czwarty zaprasza na audycje radiowe o uzależnieniach

autor(ka): maja ruszpel
2017-11-09, 12:29
użytkownik
archiwalne
W ramach projektu każda z audycji poświęcona będzie specyficznemu uzależnieniu: od Internetu, od pracy, od zakupów, od hazardu, od seksu oraz innych uzależnień czynnościowych. Wśród gości znajdą się zarówno osoby uzależnione, jak i eksperci z różnych dziedzin związanych z tą problematyką, m.in. psycholodzy, terapeuci uzależnień

Fundacja Inspiratornia wraz z dziennikarzami Radia RDC przygotowała 15 audycji, które emitowane są w każdy czwartek po godzinie 21:30 w audycji „Kobiecy wieczór”. Jest to – obok prowadzonych warsztatów i konkursu dla dziennikarzy – jeden z cyklicznych projektów, bazujących na współpracy z mediami, realizowanych przez Fundację od 3 lat. Realizacja tych projektów była możliwa dzięki dofinansowaniu projektów ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych.

- Systematycznie podejmujemy działania edukacyjne. Uzależnienie od Internetu czy pracy może dotyczyć wielu z nas. Tymczasem media wciąż rzadko podejmują temat uzależnień behawioralnych i przez to świadomość społeczna w tym temacie jest ciągle niska - mówi Maja Ruszpel z Fundacji Inspiratornia.

Jednak to nie jedyny problem, na który odpowiada Fundacja.

– Nagłaśniając problem uzależnień od czynności, podejmujemy jednocześnie działania antydyskryminacyjne. Bowiem osoby uzależnione podlegają silnej stygmatyzacji społecznej, co powoduje, że rzadziej zgłaszają się oni na terapię czy mówią o swoim problemie bliskim. – mówi Maja Ruszpel. Ten problem jeszcze w większym stopniu dotyczy kobiet, dlatego planujemy, aby bohaterkami części audycji były kobiety, w tym kobiety uzależnione od pracy, seksu czy jedzenia.

- Kobiety bardzo rzadko chcą opowiadać publicznie o swoim problemie. Wstydzą się i boją odrzucenia, dlatego podczas audycji postaramy się przełamywać to tabu. Jednocześnie, chcę podkreślić, że problem uzależnień dotyczy całej populacji – stąd opowiemy, jak dane uzależnienie manifestuje się u mężczyzn, a jak u kobiet. Wyjaśnimy różnice. Pokażemy podobieństwa. Zapraszamy wszystkich do zadawania pytań. Zaczynamy już w czwartek. – mówi Maja Ruszpel

Przypomnijmy – badania CBOS z 2012 i 2015 poświęcone uzależnieniom behawioralnym sygnalizują, że prawie 1 milion Polaków jest uzależnionych lub zagrożonych uzależnieniem od Internetu, 5 procent Polaków ma problem z uzależnieniem od hazardu, co 10 Polak może być uzależniony od pracy. Pytania, jak i osobiste wypowiedzi można przesyłać na adres . Za zgodą autorek i autorów zostaną one wykorzystane na antenie radia.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Fundacja Inspiratornia
Miejsce: Warszawa (mazowieckie), zielone zacisze 3, 03-294 warszawa, woj. mazowieckie
Data wydarzenia: od 2017-11-09 do 2017-11-30
Organizator:

Fundacja Inspiratornia

Adres:

Zielone Zacisze 3 lok. 111, 03-294 Warszawa-Targówek, woj. mazowieckie

Tel.:

606 662 355

E-mail:

dominika.k.grydlik@gmail.com

Www:

http://fundacja-inspiratornia.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • osoby uzależnione
  • polityka społeczna
  • problemy społeczne, uzależnienia, profilaktyka