Przejdź do treści głównej

Własna firma na studiach, staż w USA, a może wymiana studencka? A Ty co Zaprojektujesz? [patronat ngo.pl]

autor(ka): Organizatorzy
2017-11-08, 16:18
użytkownik
Założyć własną firmę w czasie studiów, a może wyjechać na 3-miesięczny staż w renomowanej firmie w USA lub wziąć udział w wymianie studenckiej np. na uniwersytecie w Moskwie. A do tego zdobyć wielu znajomych w całej Polsce, zyskać pewność siebie i swoich kompetencji. Zainteresowany? Jak to zrobić? To wyjątkowo łatwe. Wystarczy dołączyć do programu “PROJEKTOR-wolontariat studencki”.

Wolontariusze, działając w Projektorze, zyskują bardzo wiele, dzieląc się przy tym swoją wiedzą i czasem z innymi. Jak zaprojektować siebie i swoją przyszłość dzięki Projektorowi, pokazują inspirujące historie wolontariuszy Programu.

#ZaProjektowałamStypendium

Działanie w ramach PROJEKTORA daje wiele korzyści. Jedną z nich jest możliwość uzyskania punktów do stypendium naukowego. Wolontariusze dzięki praktyce zdobytej w Programie podczas realizacji projektów edukacyjnych i zgromadzonej dokumentacji potwierdzającej ich kompetencje, bez problemu otrzymują wysokie stypendia naukowe, czy też staże lub wymiany zagraniczne. Opowiada o tym wolontariuszka Ewelina, studentka rusycystyki na UMCS w Lublinie: “Dzięki Projektorowi, udało mi uczestniczyć w 3 miesięcznej wymianie studenckiej na MGU w Moskwie. W ubiegłym roku otrzymywałam najwyższe stypendium na roku i wszystko to dzięki wolontariatowi. Ale przede wszystkim poznałam pozytywnie zakręconych ludzi, którzy napędzają mnie do kolejnych działań.”

#ZaProjektowałamPasje

Studenci, dzięki wolontariatowi w PROJEKTORZE odnajdują w sobie pasję i zamiłowanie do różnych dziedzin życia, a przede wszystkim chęć i potrzebę do dzielenia się tą pasją z innymi, szczególnie z uczniami - uczestnikami projektów edukacyjnych. Dzięki temu widzą, że ich zaangażowanie i wysiłek ma realny wpływ na zmianę postaw i zainteresowań zarówno dzieci, które są odbiorcami ich działań, jak i ich kolegów i koleżanek, których spotykają w PROJEKTORZE. Marta, wolontariuszka z Częstochowy właśnie dzięki aktywności w Programie odnalazła w sobie powołanie do bycia nauczycielem: “Przyczyniła się do tego nie tylko praktyka, ale także, a może przede wszystkim niesamowici ludzie, których spotkałam na swojej drodze rozwoju - częstochowska koordynator - p. Ania, mentorzy, trenerzy szkoleń i warsztatów, w których miałam możliwość uczestniczyć, inni wolontariusze, nauczyciele… wymieniać mogłabym długo. Sądząc po uśmiechach dzieci, w mojej pracy i po projektach, wiem, że była to dobra decyzja. W ciągu tych kilku lat studenckich, setek godzin zrealizowanych projektów, warsztatów, szkoleń realizowanych w Programie i nie tylko, wzbogaciłam swój warsztat zawodowy i uwierzyłam w siebie, swoje możliwości i kompetencje, które posiadam i wciąż rozwijam.

#ZaProjektowałamPewnośćSiebie

PROJEKTOR daje pewność siebie. Dzięki realizacji projektów wolontariusze zyskują nowe doświadczenia i umiejętności, takie jak zarządzanie projektem, czasem i zespołem, a także potwierdzają posiadane dotąd kompetencje. Wiele osób, którym brakowało pewności siebie, dzięki PROJEKTOROWI stało się śmiałymi i przebojowymi osobami. Takim przykładem jest wieloletnia wolontariuszka Oksana z Rzeszowa: “Dzięki wolontariatowi w Programie odbyłam 12-tygodniowy staż w biurze Boeing w USA, poznałam przyjaciół, zdobyłam wiele nowych umiejętności i odwagi, w tym co robię. Koordynowałam projekt współfinansowany z NBP, stworzyłam scenariusz warsztatów chemicznych, nawet uczestniczyłam w międzynarodowych warsztatach w Rumunii!! Założyłam też firmę, w ramach której prowadzę warsztaty z tematyki zdrowego żywienia. Wszystko to sprawiło, że wiem, iż poradzę sobie z każdym wyzwaniem!”

Jak do nas dołączyć? To proste! „PROJEKTOR – wolontariat studencki” prowadzi rekrutację wolontariuszy do Programu. Jeśli jesteś studentem wyższej uczelni, już dziś możesz wejść na stronę www.projektor.org.pl, kliknąć DOŁĄCZ, rozpocząć przygodę z PROJEKTOREM i zaprojektować swoją historię!

 

„PROJEKTOR – wolontariat studencki” to program realizowany przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Autorem i Fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Celem programu jest aktywizacja i przeciwdziałanie wykluczeniu dzieci i młodzieży z małych miasteczek i wsi w całej Polsce poprzez rozwijanie ich pasji i zainteresowań, odkrywanie talentów i potencjału drzemiącego zarówno w studentach, jak i w uczestnikach projektów. Projekty realizowane przez PROJEKTOR koncentrują się na umiejętnościach i kompetencjach wolontariuszy. Zajęcia proponowane i realizowane przez studentów mają formę projektów edukacyjnych, dzięki czemu dzieci i młodzież uczą się przez doświadczenie. Od 2003 roku studenci przeprowadzili 33 400 projektów edukacyjnych w 2398 szkołach w Polsce.


Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: inf. nadesłana
Organizator:

Fundacja Edukacyjna Przedsiębiorczości

Adres:

Sterlinga 27/29 lok. 501, 90-212 Łódź, woj. LD

Tel.:

42 632 59 91

Faks:

42 630 27 81

E-mail:

fep@fep.lodz.pl

Www:

http://www.fep.lodz.pl 

Organizator:

Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

Adres:

Królowej Marysieńki 48, 02-954 Warszawa-Wilanów, woj. mazowieckie

Tel.:

22 550 28 00

Faks:

22 550 28 01

E-mail:

paff@pafw.pl

Www:

http://www.pafw.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • rozwój zawodowy
  • wolontariat
  • wolontariusze