Przejdź do treści głównej

Gdańsk. Seminarium: Właściwa droga zawodowa. Doradztwo zawodowe i kształcenie ustawiczne [relacja]

autor(ka): Maciej Recki
2017-11-02, 09:26
użytkownik
Wspieranie ludzi w procesie konstruowania kariery na różnym etapie ich życia, staje się jednym z głównych zadań współczesnego poradnictwa zawodowego.

Seminarium zorganizowane przez Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku 11.10.2017 r.

Jak pomóc młodzieży przygotować się do tego momentu, by nie był on zaskoczeniem tylko świadomym przejściem z edukacji do środowiska pracy, jednocześnie nie dając gotowych wzorców i szablonów, które nie sprawdzają się w zmieniającej się rzeczywistości?

Doradcy zawodowi intensywnie poszukują form i sposobów działania, dzięki którym będą mogli adekwatnie pomagać ludziom w procesie konstruowania i przekształcania ich zawodowych ścieżek. Aby pomóc osobom radzącym się rozpoznawać i interpretować siebie, doradcy potrzebują narzędzi, które pomogą im otoczyć klientów profesjonalną i skuteczną opieką. Poradnictwo narracyjne, poradnictwo socjodynamiczne, gamifikacja czy dialog motywujący to metody pracy doradców, o których rozmawiano podczas spotkania.

"Młodzi ludzie spędzają swoje lata słuchając słów, a słuchanie nie czyni człowieka. Jedynie rzeczywista praca i doświadczenie prowadzi młodego człowieka do dorosłości" (cytat Marii Montessori).

Poszukujących odpowiedzi zapraszamy na stornę urzędu do zapoznania się z relacją ze spotkania oraz z wystąpieniami poszczególnych prelegentów:

wup.gdansk.pl - Relacja z seminarium "Właściwa droga zawodowa. Doradztwo zawodowe i kształcenie ustawiczne".


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku
Organizator:

Wojewódzki Urząd Pracy w Gdańsku

Adres:

ul. Podwale Przedmiejskie 30, 80-824 Gdańsk, woj. pomorskie

Tel.:

58 32 61 807/822

E-mail:

efs@wup.gdansk.pl

Www:

http://www.wup.gdansk.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja zawodowa
  • edukacja
  • kształcenie ustawiczne
  • rozwój zawodowy