Przejdź do treści głównej

Strzyżów. Bezpłatne szkolenie "Aktywne narzędzia pracy z młodzieżą"

autor(ka): Katarzyna Malec
2017-11-02, 08:54
bezpłatne
Fundacja Rozwoju "Dobre Życie" zaprasza na bezpłatne szkolenie z aktywnych metod i technik pracy z młodzieżą, które odbędą się w dniach 29 i 30 listopada 2017 w Strzyżowie. Pracujemy warsztatowo, zapraszamy do udziału w szeregu gier i ćwiczeń, które są następnie omawiane. Będzie też czas na wzajemną inspirację i wymianę.

Gdzie i kiedy odbędzie się szkolenie

Szkolenie odbędzie się w dniach 29 i 30 listopada 2017 (środa i czwartek), w godz. 15.30-20.00 w Galerii Miejskiej w Strzyżowie przy ulicy Rynek 15 (I piętro, budynek „Calvados”).

Jak się zgłosić?

Na szkolenie można zgłosić się wypełniając formularz zgłoszeniowy na stronie internetowej Fundacji Rozwoju Dobre Życie

http://www.dobrezycie.org/aktywni-lokalnie/szkolenie-praca-z-mlodzieza

O udziale decyduje kolejność i treść zgłoszeń. Planujemy, że w szkoleniu weźmie udział 16 osób.

W razie pytań, wątpliwości, albo problemów technicznych skontaktuj się z nami: Beata Piech, kierownik projektu “Aktywni lokalnie”, lub 501-253-932

Co zyskasz dzięki szkoleniu

Dobrze i twórczo spędzisz czas, w tym:

  • podzielimy się z Tobą sprawdzonymi grami i ćwiczeniami aktywizującymi młodzież oraz podstawami metod jakie stosujemy, w tym drama, open space, praca projektowa i tutoring;
  • dowiesz się jak i kiedy stosować skuteczne narzędzia komunikacyjne, by pomagać zespołom młodzieżowym, z którymi działasz (pytania coachingowe, informacje zwrotne);
  • wzmocnisz swoje kompetencje pracy z grupą, będziesz mogła/mógł uatrakcyjnić prowadzone przez Ciebie zajęcia i spotkania dla młodzieży;
  • wymienisz się doświadczeniami z innymi uczestniczącymi, którym, jak Tobie, zależy na aktywności i rozwoju młodzieży.

Oprócz profesjonalnie prowadzonego szkolenia zapewniamy również materiały edukacyjne, w tym drukowaną wersję publikacji Aktywne metody pracy z młodzieżą, wydaną przez Fundację Rozwoju “Dobre Życie” w 2016 roku, poczęstunek i zaświadczenie udziału.

Kto prowadzi szkolenie

Aleksandra Chodasz – licencjonowana trenerka umiejętności społecznych, superwizorka dramy; ma wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą, społecznościami oraz w uczeniu osób dorosłych; jest założycielką i prezeską Fundacji Rozwoju "Dobre Życie".

Beata Piech – pasjonatka pracy z młodzieżą, absolwentka szkoły trenerskiej, certyfikowana trenerka dramy; od kilku lat z powodzeniem stosuje w swojej pracy dramę. Jest tutorką młodzieżowego zespołu filmowo-fotograficznego w Wiśniowej.

Kto może wziąć udział

Ze względu na założenia projektowe szkolenie kierujemy do osób dorosłych pracujących z młodzieżą w gminach Strzyżów, Wiśniowa ale również do osób z innych miejscowości województwa podkarpackiego, mających lub chcących mieć wpływ na zwiększenie społecznej i publicznej aktywności młodzieży w szkołach, Młodzieżowej Radzie Miejskiej i otoczeniu. Zapraszamy nauczycieli, działaczy lokalnych, członków organizacji pozarządowych, animatorki i animatorów, pracowniczki i pracowników placówek kulturalnych, wychowawczych i innych instytucji. Zapraszamy zarówno osoby doświadczone, jak i rozpoczynające swoją pracę z młodymi ludźmi. Proponowane ćwiczenia oraz interakcje jakie będą między nami wszystkimi z pewnością będą wartościową inspiracją bez względu na lata praktyki.

Projekt "Aktywni lokalnie” realizuje Fundacja Rozwoju „Dobre Życie” i Fundacja im. Jana Grudysza. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w ramach Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, oraz ze środków Gminy Strzyżów i Gminy Wiśniowa.


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść ogłoszeń o szkoleniach i za jakość oferowanych usług.

Miejsce: Galeria Miejska, Rynek 15, Strzyżów, woj. podkarpackie
Data wydarzenia: od 2017-11-29 do 2017-11-30
Organizator:

Fundacja Rozwoju "Dobre Życie"

Adres:

Lutcza 994, 38-116 Lutcza, woj. PK

Tel.:

609 081 313

E-mail:

achodasz@dobrezycie.org

Www:

http://www.dobrezycie.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • aktywizacja
  • edukacja
  • edukacja pozaformalna
  • integracja społeczna
  • młodzież