Przejdź do treści głównej

Chcesz zostać e-wolontariuszem? Podpowiadamy, jak zacząć [patronat ngo.pl]

autor(ka): E-wolontariat.pl
2017-10-30, 10:46
użytkownik
Zdjęcie: Pexels, Gratisography, CC0
Regularnie korzystasz z Internetu, ale nudzi cię codzienne przeglądanie tablic w mediach społecznościowych i czytanie serwisów informacyjnych? Wykorzystaj czas spędzany w Sieci aktywnie i zostań e-wolontariuszem!

Kim jest e-wolontariusz?

To osoba, która wykorzystuje Internet aby wspierać projekty społeczne i na rozmaite sposoby pomagać innym. E-wolontariusze redagują Wikipedię, tworząc z niej największą ogólnodostępną encyklopedię na świecie, dzielą się doświadczeniem na forach pomocowych, tworzą darmowe kursy edukacyjne, pomagają w adopcji zwierząt, podpisują petycje, wspierają kampanie społeczne i mnóstwo innych inicjatyw, które mogą czynić świat lepszym miejscem. Wszystko to robią dobrowolnie i bez oczekiwania wynagrodzenia, bo ich wielką motywacją jest chęć tworzenia, współdziałania i pomagania innym.

Kto może zostać e-wolontariuszem?

Każdy, kto ma chęci oraz dostęp do Internetu i podstawowe umiejętności korzystania z niego.

Jak zostać e-wolontariuszem?

1. Zastanów się, co cię interesuje.

E-wolontariusz to osoba, która działa z pasją. Może kochać ekologię i wspierać akcję Adoptuj Pszczołę Greenpeace. Może płynnie mówić po hiszpańsku i pomagać redagować kursy językowe w Duolingo. Może tworzyć petycje na Avaaz, zbierając poparcie dla projektu, który rozwiąże ważny społeczny problem. Może też działać na TuDu.org.pl, wpierając rozmaite projekty społeczne prowadzone przez setki organizacji z całej Polski.

Jeśli chcesz zacząć działać, znajdź w sobie e-wolontariusza! Zastanów się, czym się interesujesz? Jakie sprawy są dla ciebie ważne? Co chciałbyś/chciałabyś zmienić w swoim otoczeniu? Komu chciałbyś/chciałabyś pomóc?

2. Odkryj swoje mocne strony.

E-wolontariusz to osoba, która dzieli się nie tylko swoim czasem – przede wszystkim dzieli się wiedzą i umiejętnościami. Niekoniecznie tymi zdobytymi w szkole – często wynikają one z życiowego doświadczenia.

Zastanów się, jakimi umiejętnościami możesz się podzielić? Może masz „lekkie pióro” i piszesz świetne teksty? A może potrafisz montować filmiki? Albo jesteś mistrzem wyszukiwania informacji? Każdy z nas potrafi coś, co może okazać się bardzo cenne dla kogoś w potrzebie!

3. Znajdź projekt/ organizację, które chcesz wesprzeć.

E-wolontariusz nigdy nie działa sam – potrafi świetnie wykorzystywać komunikacyjną siłę Internetu i znajdować osoby, które mają taki sam zapał i chęć do działania.

Kiedy wiesz już, czym chciałbyś/ chciałabyś się zajmować, znajdź ludzi, z którymi możesz rozpocząć swoją przygodę z e-wolontariatem. Możesz wyszukać w Internecie konkretny projekt (np. na portalu E-wolontariat.pl), organizację (np. na ngo.pl) lub zadanie w Bazie Zadań na TuDu.org.pl.

4. Działaj!

E-wolontariusz to osoba odpowiedzialna, rzetelna i terminowa. Kiedy podejmie się wykonania jakiegoś zadania, daje z siebie 100%.

E-wolontariuszem możesz zostać już dziś! Wejdź na TuDu.org.pl, zarejestruj się i współpracuj z setkami organizacji i e-wolontariuszy z całej Polski z dowolnego miejsca, o dowolnej porze!


Wydarzenie objęte patronatem medialnym portalu organizacji pozarządowych www.ngo.pl.

Źródło: E-wolontariat.pl
Organizator:

Fundacja Dobra Sieć

Adres:

Marszałkowska 6 lok. 17, 00-590 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 825 70 22

E-mail:

biuro@dobrasiec.org

Www:

http://www.dobrasiec.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 1

Skomentuj

KOMENTARZE

  • wolontariat? ~anglik 20.01.2018, 12:06 A dlaczego redagowanie tekstow dla komercyjnej firmy jezykowej to wolontariat? Ogloszenie platne? ODPOWIEDZ

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • nowe technologie
  • PR, promocja, wizerunek
  • wolontariat
  • wolontariusze