Przejdź do treści głównej

Świętokrzyski Portal Informacyjny dla osób niesłyszących - II edycja

autor(ka): Piotr Krupa
2017-10-30, 08:40
użytkownik
Centrum Edukacji i Wsparcia RES-GEST w Rzeszowie w okresie od 1 maja 2017 do 31 grudnia 2017 realizuje projekt dotyczący udostępniania informacji osobom niesłyszącym poprzez Świętokrzyski Portal Informacyjny dla Osób Niesłyszących.

Centrum Edukacji i Wsparcia „RES-GEST” w Rzeszowie informuje, iż II edycja projektu „Świętokrzyskiego Portalu Informacyjnego dla Osób Niesłyszących” będzie realizowana w terminie od 01.05.2017 r. do 31.12.2017 r. Powyższy projekt współfinansowany jest ze środków Wojewody Świętokrzyskiego.

W ramach projektu na stronie internetowej www.glusi.tv zostanie utworzony Świętokrzyski Portal Informacyjny dla Osób Niesłyszących. Serwis będzie prowadzony wyłącznie w języku migowym tak, aby przekazywane informacje były zrozumiałe dla osób niesłyszących.

Na utworzonej stronie dodawać będziemy informacje z różnych dziedzin, interesujące osoby niesłyszące m.in. aktualności z urzędów znajdujących się na terenie województwa świętokrzyskiego, artykuły z lokalnej prasy oraz telewizji, wiadomości o ciekawych projektach wspierających osoby niepełnosprawne realizowanych na terenie województwa świętokrzyskiego przez NGOsy, informacje o wydarzeniach kulturalnych itp.

Projekt ma przede wszystkim na celu:
– zmniejszenie wykluczenia społecznego osób niesłyszących,
– zwiększenie dostępu osób niesłyszących zamieszkałych na terenie województwa świętokrzyskiego do informacji poprzez stworzenie internetowego portalu informacyjnego
– zmniejszenie ryzyka wykluczenia społecznego oraz cyfrowego wśród osób niesłyszących z województwa świętokrzyskiego poprzez publikowanie informacji w formie filmów tłumaczonych na Polski Język Migowy.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Centrum Edukacji i Wsparcia RES-GEST
Miejsce: Rzeszów
Organizator:

Centrum Edukacji i Wsparcia "RES-GEST"

Adres:

Jana III Sobieskiego 6, 35-002 Rzeszów, woj. PK

Tel.:

17 852 92 33

Faks:

17 852 92 33

E-mail:

res-gest@wp.pl

Www:

http://www.resgest.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja kulturalna
  • integracja społeczna
  • kultura i sztuka
  • media
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • polityka społeczna