Przejdź do treści głównej

Gołdap. Akcja: Bezdomna Kartka

autor(ka): Marcin Białous
2017-10-30, 10:06
archiwalne
Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi oraz Środowiskowy Dom Samopomocy "Słoneczny Dom" w Gołdapi zaprasza do udziału w VI edycji "Bezdomnej Kartki". Wystarczy narysować, namalować, wykleić lub też sporządzić dowolną techniką kartkę świąteczną, dołączyć życzenia i... gotowe!

Zbliżają się święta Bożego Narodzenia. Czas radości, zimowej refleksji i spotkań w gronie najbliższych. Już za dwa miesiące zasiądziemy przy rodzinnym stole, połamiemy opłatkiem, innym wyślemy bożonarodzeniową kartkę, a w niej świąteczne życzenia, m.in. nadziei i miłości. Wśród nas są jednak i tacy, którzy na co dzień czują się zapomniani, do których od wielu lat nie dochodzą żadne świąteczne życzenia. Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi oraz Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi wspólnie z Państwem chcą podarować chwilę szczęścia i świątecznych wzruszeń mieszkańcom ośrodków dla bezdomnych, najuboższych oraz uzależnionych prowadzonych przez Stowarzyszenie Monar. Zapraszamy do udziału w naszej akcji!

Wystarczy narysować, namalować, wykleić lub też sporządzić dowolną techniką kartkę świąteczną, dołączyć życzenia i... gotowe!

W 2012 roku otrzymaliśmy prawie 700 kartek z życzeniami, w 2013 r. było ich już 2218, w 2014 roku dotarło prawie 2700 kartek, w 2015 roku 3037 kartki, a w 2016 roku mieliśmy przyjemność przekazać 3359 kartek świątecznych. Przekazaliśmy je bezdomnym, najuboższym oraz walczącym z uzależnieniami – na własne oczy widzieliśmy, jak taki mały gest może ucieszyć i wywołać łzę szczęścia w niejednym oku. Kto wie, może właśnie życzenia od Państwa poruszą, przywołają wspomnienia, a może nawet coś zmienią?

Niech w tych grudniowych, świątecznych dniach osoby samotne, bezdomne – dzięki Państwu – poczują, że jest ktoś, kto o nich myśli, a każda "Bezdomna Kartka" znajdzie swego adresata! Kartki można przekazywać do 15 grudnia do Środowiskowego Domu Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi, ul. 1 Maja 21, 19-500 Gołdap.

Patronat nad akcją objęło Stowarzyszenie Monar. Patronat medialny: Goldap.info, Radio Gołdap oraz Radio Olsztyn Akcję wspiera: Studio Reklamy Grafix


Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi
Miejsce: Gołdap, 1 Maja 21, 19-500 Gołdap, woj. warmińsko-mazurskie
Data wydarzenia: od 2017-11-01 do 2017-12-15
Organizator:

Gołdapskie Stowarzyszenie Honorowych Dawców Krwi

Adres:

Osiedle Młodych 5 lok. 4, 19-500 Gołdap, woj. WN

Tel.:

730 112 780

E-mail:

hdkgoldap@gmail.com

Www:

http://www.hdkgoldap.org 

Organizator:

Środowiskowy Dom Samopomocy 'Słoneczny Dom" w Gołdapi

Adres:

1 Maja 21, 19-500 Gołdap, woj. warmńsko-mazurskie

Tel.:

790-771-621

E-mail:

sekretariat@sdsgoldap.pl

Www:

http://www.sdsgoldap.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • integracja społeczna
  • kultura
  • osoby bezdomne
  • tradycja