Przejdź do treści głównej

Powstanie kampania na rzecz filantropii?

autor(ka): Ewa Kluszczyńska
2017-10-26, 17:01
użytkownik
W każdej organizacji pozarządowej wiemy, że z zaangażowaniem obywateli w działania o charakterze dobroczynnym nie jest najlepiej – brakuje i chętnych do aktywności w organizacjach pozarządowych, i chętnych do finansowego wspierania działalności dobroczynnej. Te negatywne zjawiska ma zmieniać „kampania filantropijna” przygotowywana przez Kujawsko-Pomorską Federację Organizacji Pozarządowych.

Pomysł na opracowanie kampanii społecznej promującej postawy dobroczynne i aktywność w organizacjach powstał w Federacji kilka lat temu. Potrzeba zmiany postaw mieszkańców wobec filantropii została także wpisana do Programu współpracy samorządu województwa kujawsko-pomorskiego na 2017 rok. A od ubiegłego tygodnia działa zespół, który przygotowuje kampanię. Zespół tworzą przedstawiciele organizacji pozarządowych, w tym organizacji członkowskich Federacji oraz Sejmiku Organizacji Pozarządowych Województwa Kujawsko-Pomorskiego, jak i reprezentanci samorządów lokalnych – największych miast regionu oraz samorządów wyróżnionych przez Federację tytułem „Proobywatelskiego samorządu”. Mocnego poparcia przedsięwzięciu udzieliło też Biuro Współpracy z Organizacjami Pozarządowymi Urzędu Marszałkowskiego.

Członkowie zespołu chcą w trakcie czterech spotkań wypracować konkretny pomysł na upowszechnianie postaw filantropijnych wśród mieszkańców regionu, a potem na dwóch spotkaniach w regionie przekonsultować go z organizacjami pozarządowymi województwa. Wszystko jeszcze w tym roku. Przedsięwzięcie zostało dofinansowane ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 1 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dobroczynność, filantropia
  • działalność charytatywna
  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • PR, promocja, wizerunek