Przejdź do treści głównej

Kolejna edycja Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych za nami... [relacja]

autor(ka): Aleksandra
2017-10-24, 13:40
użytkownik
W dniach 11-15 września 2017 r. Stowarzyszenie na rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie organizowało XV edycję Międzynarodowego Przeglądu Teatrów Wspaniałych.

W tegorocznej, jubileuszowej edycji gościliśmy grupy z Polski, Rosji, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Macedonii, Bośni i Hercegowiny oraz Gruzji. Na deskach tczewskiego Centrum Kultury i Sztuki zaprezentowało się 35 zespołów czyli blisko 350 niepełnosprawnych artystów. Jak co roku byliśmy świadkami magicznych rzeczy; na scenie, w świetle reflektorów znikały wszelkie bariery i ograniczenia. Jak co roku zaskoczeni byliśmy poziomem przedstawień. Oglądaliśmy przedstawienia radosne i wesołe, były również przedstawienia bardzo wzruszające, zmuszające do refleksji w której doskonała gra aktorska hipnotyzowała publiczność a także takie, które pozwoliły poznać inne kultury. Jury przyznało 25 wyróżnień i 10 nagród.

Nagrodę Prezesa PFRON, Jury przyznało grupie Domkowcy ze Środowiskowego Domu Samopomocy przy Stowarzyszeniu Na Rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie za przedstawienie " Nogi, nogi roztańczone". Nagrodę wręczał Dyrektor Oddziału Pomorskiego PFRON- Pan Dariusz Majorek.

Nagroda Specjalna powędrowała do Grupy Studio Danko z Kaliningradu za przedstawienie "Kopciuszek". Jury doceniło w tym przedstawieniu niezwykłą żywiołowość i reżyserię.

Nagroda Jury powędrowała do grupy Arlekin z Bydgoszczy za przedstawienie " Eurydyka" za minimalizm formy, minimalizm przekazu i wielki ładunek emocjonalny.

Przedstawienie "Eurydyka" mieliśmy okazję zobaczyć jeszcze raz podczas Koncertu Finałowego.

Wielka Nagroda powędrowała do grupy Teatr Studio Maska z Żytomierza za przedstawienie " Kwiat paproci" . Jury podkreśliło, że w tym przedstawieniu wszystkie środki przekazu zostały doskonale wykorzystane. XV edycję imprezy uświetnił koncert Natalii Szroeder.


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Stowarzyszenie na rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie
Miejsce: Centrum Kultury i Sztuki, Wyszyńskiego Stefana (Kardynała Stefana Wyszyńskiego), 83-110 Tczew, woj. pomorskie
Organizator:

Stowarzyszenie na rzecz Szkolnictwa Specjalnego w Tczewie

Adres:

Grunwaldzka 1, 83-110 Tczew, woj. PM

Tel.:

58 531 55 50

Faks:

58 531 55 50

E-mail:

wojciechrinc@gmail.com

Www:

http://www.zpstczew.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • kultura
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • sztuka