Przejdź do treści głównej

Kielce. XIV edycja turnieju Małej Ligi Piłki Ręcznej [relacja]

autor(ka): Fundacja VIVE Serce Dzieciom
2017-10-23, 11:59
Ruszyła XIV edycja Małej Ligi Piłki Ręcznej organizowanej przez Fundację VIVE Serce Dzieciom. W turnieju biorą udział uczniowie z 50 szkół z województwa świętokrzyskiego. Już 18 października dzieci ze szkół podstawowych w Osieku, Ożarowie, Sichowie, Wilczycach sprawdziły swoje siły w meczu rozegranym na sali sportowej w Czajkowie Południowym, w gminie Staszów.

Sponsorem głównym turnieju jest VIVE Profit Center, właściciel sieci wielkopowierzchniowych sklepów z niepowtarzalną odzieżą.

Mała Liga Piłki Ręcznej to turniej prowadzony w trzech kategoriach wiekowych - szkoły podstawowe, gimnazjalne i ponadgimnazjalne. Głównym celem zawodów jest edukowanie dzieci i młodzieży poprzez propagowanie zdrowego, sportowego stylu życia oraz promocję piłki ręcznej. W XIV edycji turnieju zakwalifikowało się 50 szkół z województwa świętokrzyskiego. W sumie 700 zawodników będzie walczyło o miejsce na podium.

Uroczyste otwarcie XIV edycji Małej Ligi Piłki Ręcznej odbyło się 12 października w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej przy ul. Świętego Stanisława Kostki 17. W wydarzeniu brali udział przedstawiciele drużyny PGE VIVE Kielce. Zawodnicy Sławomir Szmal i Michał Jurecki oraz trener Tałant Dujszebajew przekazali na ręce kapitanów drużyn pamiątkowe koszulki i piłki. Uroczystość poprowadziła Grażyna Jarosz, Prezes Fundacji VIVE Serce Dzieciom. Wśród gości znaleźli się m.in. przedstawiciele lokalnych władz, instytucji, partnerów i patronów, w tym Mariusz Pniewski, Prezes VIVE Profit Center, głównego sponsora turnieju.

„Od 2004 roku Fundacja VIVE Serce Dzieciom zorganizowała 13 turniejów „Małej Ligi Piłki Ręcznej”, w których przez wszystkie lata uczestniczyło w sumie 148 szkół. Każdy turniej gromadzi ponad 3000 kibiców. Te liczby robią wrażenie. Cieszymy się, że w tak wielu młodych sercach udało nam się zaszczepić zamiłowanie do piłki ręcznej. W każdej kolejnej edycji turnieju zapał naszej młodzieży jest coraz większy co mam nadzieję, przełoży się na coraz więcej wybitnych sportowców w naszym regionie.” – mówi Agnieszka Servaas, Wiceprezes Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu Grupy VIVE.

Finał turnieju został zaplanowany na 14 grudnia. Najważniejszy mecz zawodów będzie rozegrany w Centrum Sportu Politechniki Świętokrzyskiej.


Fundacja VIVE Serce Dzieciom

Celem Fundacji VIVE Serce Dzieciom jest pomoc dzieciom i młodzieży nie tylko finansowo, poprzez stypendia naukowe, czy środki na leczenie, ale przede wszystkim poprzez przekazanie dobrego przykładu i najważniejszych wartości, które ułatwią im start w dorosłe życie. Fundacja skupia się między innymi na projektach związanych z kształceniem oraz przeciwdziałaniem izolacji społecznej, wspieraniu przedsiębiorczości u dzieci, poradnictwie i doradztwie, kształtowaniu pozytywnych postaw, a także zainteresowaniu aktywnością fizyczną i sportem. Prowadzi szereg projektów resocjalizujących, edukacyjnych oraz sportowych. W ramach Fundacji działają trzy programy stypendialne. Pomaga również dzieciom chorym i niepełnosprawnym. W 2011 roku założyciel Fundacji, biznesmen Bertus Servaas, został odznaczony przez Prezydenta RP Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski w uznaniu wybitnych zasług w działalności na rzecz osób potrzebujących pomocy.

Grupa VIVE

Dziewięć powiązanych ze sobą spółek, z których główna – VIVE Textile Recycling, działając od 25 lat, jest liderem branży recyklingu tekstyliów w Polsce i Europie. Grupa VIVE stawia sobie za cel stuprocentowe wykorzystanie odzieży używanej, segregowanej każdego dnia w ilości setek ton. Nieustannie rozwija działalność w kolejnych obszarach, takich jak transport i logistyka, optymalizacja kosztów ponoszonych przez przedsiębiorstwa, czy innowacyjne metody recyklingu. W skład grupy wchodzą: VIVE Textile Recycling, VIVE Transport, VIVE Logistic Services, VIVE Profit Center, VIVE Properties, VIVE Biznes, VIVE Innovation, Dimatex i Eco-Collections. Jednocześnie, jako przedsiębiorca odpowiedzialny społecznie, VIVE Group wspiera działalność Klubu Sportowego VIVE Kielce oraz Fundacji VIVE Serce Dzieciom.


Źródło: Fundacja VIVE Serce Dzieciom
Organizator:

Fundacja Vive Serce Dzieciom

Adres:

Olszewskiego 6, 25-663 Kielce, woj. SK

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • dzieci
  • młodzież
  • sport, wypoczynek