Przejdź do treści głównej

9 rzeczy, których nie wiemy o FIO 2018 [infografika]

autor(ka): redakcja ngo.pl
2017-11-08, 06:25
O Funduszu Inicjatyw Obywatelskich w 2018 r. wiemy dziś tylko tyle, że nie będzie ogłoszony prędko. Zwykle konkursy FIO startowały od jesieni roku poprzedzającego (właśnie teraz, a nawet wcześniej). FIO 2018 wystartuje DUŻO później: połowa roku, która pada w informacjach przekazywanych przez przedstawicieli rządu, to bardziej określenie perspektywy niż podanie terminu.

Ale niewiadomych związanych z FIO (z przejściem Funduszu do Narodowego Instytutu Wolności) jest znacznie więcej. Zbieramy je wszystkie i zestawiamy z odpowiadającymi im elementami konkursów w ramach Funduszu z lat poprzednich.

Być może w Departamencie Społeczeństwa Obywatelskiego, w zespołach eksperckich przy Pełnomocniku Adamie Lipińskim, czy w innych miejscach rządu zaangażowanych w relacje z NGO, odpowiedzi na przedstawione niżej pytania są już znane. Jednak jeszcze się ich nie upublicznia.

Wojciech Kaczmarczyk tłumaczy, że to co udało się wypracować – zmiana w FIO 2018 – zostanie przedstawione po powołaniu Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego. Potem nastąpią konsultacje. Trzeba więc jeszcze poczekać. Tym bardziej warto zorientować się, czego właściwie dotyczyć będą ustalenia, które, miejmy nadzieję, pojawią się już niedługo.


 

Poniżej (pliki do pobrania) można znaleźć infografikę w formacie A4 do wydruku.


Informacja własna portalu ngo.pl

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 8 2

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • fundusze, fundraising, finansowanie
  • prawo