Przejdź do treści głównej

Powstaje Atlas polskich powstań narodowych dla niewidomych

użytkownik
Fundacja Polskich Niewidomych i Słabowidzących „Trakt” przygotowuje ciekawą propozycję wydawniczą dla osób z niepełnosprawnością wzroku, zainteresowanych historią naszego kraju, a także dla ich opiekunów i pedagogów. Celem projektu jest wydanie Atlasu polskich powstań narodowych przeznaczonego dla osób niewidomych i słabowidzących.

Atlas ten stanowić będzie z zestaw 13 barwnych plansz dotykowych w formacie A3 opisujących poszczególne zrywy niepodległościowe, ich przebieg, zasięg działań, rozmieszczenie wojsk. Zostanie również opracowana publikacja, w powiększonym druku i w formacie HTML, zawierająca komentarze historyczne odnoszące się tematycznie do poszczególnych tyflomap oraz wskazówki sposobu ich czytania. Broszura brajlowska zawierać będzie opis skrótów brajlowskich użytych na poszczególnych planszach. Całość wydawnictwa znajdować się będzie w teczce.

Nakład wydawnictwa jest ograniczony, to 160 kompletów, które chcemy rozdystrybuować wśród naj bardziej potrzebujących odbiorców indywidualnych oraz instytucji. Atlas trafi m.in. do specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych oraz organizacji działających na rzecz niewidomych.

Zamówienia przyjmujemy pod adresem Dla usprawnienia dystrybucji prosimy o podawanie danych teleadresowych do wysyłki. O jej realizacji będziemy informować w późniejszej korespondencji mailowej. Aktualnie tworzymy bazę osób/placówek zainteresowanych publikacją.

Jednocześnie zachęcam do odwiedzania naszej strony internetowej www.trakt.org.pl, gdzie w zakładce PUBLIKACJE, zapoznają się Państwo ze wszystkimi naszymi wydawnictwami dedykowanymi osobom z niepełnosprawnością wzroku i ich otoczeniu.


Źródło: Fundacja Polskich Niewidomych i Słabowidzących „Trakt”
Organizator:

Fundacja Polskich Niewidomych i Słabowidzących "Trakt"

Adres:

Wilcza 70 lok. 40, 00-670 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 576 18 79

Faks:

22 576 18 78

E-mail:

fundacja@trakt.org.pl

Www:

http://www.trakt.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • historia
  • kultura
  • osoby z niepełnosprawnościami