Przejdź do treści głównej

Cudowne wspomnienia od Fundacji Benefit Systems [relacja]

autor(ka): Organizatorzy
2017-10-12, 11:37
użytkownik
Pierwsze wakacje, wyjścia do kina, zoo czy muzeum. To chwile z dzieciństwa, które pamięta się przez lata. Dzięki wsparciu finansowemu Fundacji Benefit Systems, dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych w Polsce, także mogą przeżywać takie momenty.

To już drugi rok współpracy Fundacji Benefit Systems oraz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. Tak samo jak w ubiegłym roku, Fundacja przekazała środki finansowe na wyjazdy wakacyjne dzieci. Dzięki tej pomocy, podopieczni Stowarzyszenia spełniali swoje marzenia. Marzenia o wakacjach nad morzem, w górach, czy na mazurach. Dzięki otrzymanemu wsparciu finansowemu zorganizowano aż 409 wyjazdów wakacyjnych, weekendowych oraz wyjść kulturalnych.

Dla podopiecznych Stowarzyszenia te chwile są bezcenne. Po powrocie do szkoły mogą, tak samo jak ich koledzy wychowujący się w rodzinach biologicznych, chwalić się zdjęciami z wakacji oraz dzielić wspomnieniami.

Widzę, jak wyjazdy wakacyjne i wszystkie wyjścia kulturalne dobrze wpływają na naszych podopiecznych. To nie tylko otwiera je na świat. To element dzieciństwa, który jest obecny w życiu większości współczesnych dzieci. Naszym najważniejszym zadaniem jest przywrócenie dzieciom po trudnych przejściach dzieciństwa. Takie wsparcie jak to bardzo nam w tym pomaga. – mówi Dariusz Krysiak, Dyrektor SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku.

Znaczenie tego wsparcia dostrzega także Fundacja Benefit Systems.

Gdy oglądamy zdjęcia z wakacji dzieci z Wiosek SOS, widzimy prawdziwą radość na ich twarzach. Wiemy, że ta pomoc jest im równie potrzebna, co programy rozwojowe i edukacyjne w ciągu roku i dlatego po raz drugi zdecydowaliśmy się sfinansować wyjazdy na wakacje podopiecznych Stowarzyszenia – mówi Rafał Mikołajczyk z Fundacji Benefit Systems.

Podopieczni SOS Wiosek Dziecięcych, to dzieci, które bardzo potrzebują pomocy. To dzieci, które przeżyły wiele trudnych, niekiedy traumatycznych chwil. Dlatego też warto robić wszystko, by przywrócić w nich dziecięcą radość życia.

Fundacja Benefit Systems udzieli Stowarzyszeniu wsparcia jeszcze w trzech, bardzo istotnych obszarach: pomocy studentom, dopłat do zakupu mieszkań i remontów dla usamodzielniających się podopiecznych oraz finansowanie Programu Umacniania Rodziny w Koszalinie.


Źródło: inf. nadesłana
Organizator:

Fundacja Benefit Systems

Adres:

Plac Europejski 2, 00-844 Warszawa-Wola, woj. mazowieckie

E-mail:

infolinia@benefitsystems.pl

Www:

http://benefitsystems.pl 

Organizator:

Stowarzyszenie "SOS Wioski Dziecięce w Polsce"

Adres:

Aleja Wilanowska 309A, 02-665 Warszawa-Mokotów, woj. mazowieckie

Tel.:

22 622 16 72

Faks:

22 628 84 75

E-mail:

info@wioskisos.org

Www:

http://www.wioskisos.org 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność charytatywna
  • dzieci
  • edukacja