Przejdź do treści głównej

Nagrody za najlepiej sporządzony raport społecznej odpowiedzialności

autor(ka): Justyna Gach
2017-10-12, 09:59
użytkownik
Od 11 lat przyznawane są nagrody za najlepiej sporządzone raporty z zakresu zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. 10 października 2017 ogłoszeni zostali laureaci. Najlepiej dane niefinansowe za 2016 rok zaraportowali: CEMEX Polska, PKN ORLEN, Bank Zachodni WBK, Budimex, Lafarge i Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ. Konkurs Raporty Społeczne organizują: Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte.

Do zakończonej właśnie, 11. edycji Konkursu Raporty Społeczne zgłoszona została rekordowa liczba publikacji – 44. Każdy z raportów oceniany był przez jury ekspertów, a także brał udział w głosowaniu internautów.

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ otrzymała nagrodę za najlepszy raport organizacji pozabiznesowej. Nagrodę odebrali Zuzanna Janaszek - Maciaszek, Prezes Fundacji oraz Maciej Wiatrowski, który współtworzył Fundację w 2004 roku.

- Wiemy, że życie nie zawsze układa się tak, jakbyśmy chcieli, ale to nie oznacza, że nie możemy być szczęśliwi. Niepełnosprawność nie może być przeszkodą w niezależnym życiu, nie może odbierać uśmiechu i ograniczać pasji! –podkreśla Maciej Wiatrowski. A Zuzanna dodaje:

- Dlatego od początku istnienia Fundacji działamy nie DLA, ale WSPÓLNIE z osobami niepełnosprawnymi. I efekty naszych wspólnych działań pokazujemy w naszym Pierwszym Raporcie Oddziaływania Społecznego. Raport pokazuje również, że jesteśmy gotowi, aby być partnerem dla biznesu, działamy profesjonalnie, odpowiedzialnie i transparentnie, a to podstawa współpracy.

Nagrodzeni Nagrody za najlepsze raporty zostały przyznane w siedmiu kategoriach. Oprócz tego jury eksperckie i dziennikarskie zdecydowało się również na przyznanie wyróżnień. Poniżej lista najwyżej ocenionych raportów społecznych.

Nagroda główna Jury: CEMEX za najbardziej kompleksowe podejście, przejrzystość, zwięzłość oraz klarownie przedstawioną informację o zobowiązaniach i ich realizacji.

Wyróżnienie w opinii Jury: PKN Orlen za najlepszy raport online.

Wyróżnienie w opinii Jury: Bank Zachodni WBK za wartość edukacyjną raportu.

Najlepszy raport organizacji pozabiznesowej w opinii Jury: Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ https://podajdalej.org.pl/o-nas/o-fundacji/

Najlepszy debiut w opinii Jury: Lafarge

Nagroda Giełdy Papierów Wartościowych: Budimex S.A.

Nagroda Ministra Rozwoju i Finansów: Cemex Polska Sp. z o.o.

Nagroda internautów: Bank Zachodni WBK.

Nagroda dziennikarzy: Bank Zachodni WBK za kompleksowość, transparentność i ciągłe postępy w realizacji zasad zrównoważonego rozwoju.

Pierwsze wyróżnienie dziennikarzy: Cemex za czytelną informację o zakresie działań firmy.

Drugie wyróżnienie dziennikarzy: Lafarge za całokształt działań i kompleksowość raportu.

Konkurs Raporty Społeczne odbywa się od 2007 roku, a jego organizatorami są Stowarzyszenie Forum Odpowiedzialnego Biznesu i firma Deloitte. Głównym celem inicjatywy jest zwrócenie uwagi na znaczenie raportowania niefinansowego i wskazanie dobrych praktyk w tym zakresie. Dzięki konkursowi wyróżniane są przedsiębiorstwa, które nie tylko prowadzą działalność, biorąc pod uwagę interes społeczeństwa i środowiska, ale także potrafią w sposób jasny, przejrzysty i wiarygodny zaprezentować swoje dokonania w publikowanych raportach. Konkurs przyczynia się do zwiększenia transparentności działań organizacji i podejmowania dialogu z interesariuszami, stanowi też dobre źródło inspiracji do tego, w jaki sposób ujawniać dane niefinansowe. Jest to ważne w kontekście wdrożonej w Polsce dyrektywy 2014/95/UE o ujawnianiu informacji niefinansowych i informacji dotyczących różnorodności przez niektóre duże jednostki oraz grupy.

***

Organizatorzy: Forum Odpowiedzialnego Biznesu, Deloitte

Patroni: Ministerstwo Rozwoju, Ministerstwo Finansów, Federacja Konsumentów, Stowarzyszenie Emitentów Giełdowych

Patroni medialni: PAP Biznes, BE.NAVIGATOR, eGospodarka.pl, Kampaniespoleczne.pl, PRoto.pl


Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: inf.prasowa
Organizator:

Fundacja im. Doktora Piotra Janaszka PODAJ DALEJ

Adres:

Południowa 2A, 62-510 Konin, woj. WP

Tel.:

63 211 22 19

Faks:

63 211 22 19

E-mail:

fundacja@podajdalej.org.pl

Www:

http://www.podajdalej.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • CSR odpowiedzialny biznes
  • osoby z niepełnosprawnościami
  • współpraca z biznesem
  • zrównoważony rozwój