Przejdź do treści głównej

"Priorytetowe Partnerstwo. Wspólna wizja stosunków polsko-ukraińskich"

autor(ka): Otwarta Europa, Fundacja im. Stefana Batorego
2017-10-11, 12:17
użytkownik
W tekście "Priorytetowe Partnerstwo. Wspólna wizja stosunków polsko-ukraińskich", autorstwa Grupy Polsko-Ukraińskiego Dialogu, 19 ekspertów z Polski i Ukrainy, od lat zajmujących się kwestią wzajemnych relacji, podjęło próbę wyznaczenia na nowo wizji stosunków polsko-ukraińskich.

Polska i Ukraina przeżywają najtrudniejsze chwile od 25 lat. Po raz pierwszy od ćwierćwiecza w stosunkach między naszymi krajami pojawiło się poczucie „strategicznego marazmu”, na które dodatkowo nałożyły się liczne problemy dwustronne. Uznanie, że dewaluacja dotychczasowych celów strategicznych i piętrzące się kłopoty bilateralne to „bilet do wzajemnej obojętności” byłoby jednak wielkim błędem. Dzisiaj Polska i Ukraina są dla siebie równie ważne jak w minionych 25 latach. Kierując się tym przekonaniem 19 ekspertów z Polski i Ukrainy od lat zajmujących się kwestią wzajemnych relacji, podjęło próbę wyznaczenia na nowo wizji stosunków polsko-ukraińskich.

Zachęcamy do lektury tekstu "Priorytetowe Partnerstwo. Wspólna wizja stosunków polsko-ukraińskich" autorstwa członków Grupy Polsko-Ukraińskiego Dialogu:

wersja polska: http://bit.ly/Batory_PriorytetowePartnerstwo

wersja ukraińska: http://bit.ly/Batory_PriorytetowePartnerstwoUA


Źródło: Otwarta Europa, Fundacja im. Stefana Batorego
Organizator:

Fundacja im. Stefana Batorego

Adres:

Sapieżyńska 10a, 00-215 Warszawa-Śródmieście, woj. mazowieckie

Tel.:

22 536 02 00

Faks:

22 536 02 20

E-mail:

batory@batory.org.pl

Www:

http://www.batory.org.pl 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • działalność międzynarodowa
  • polityka międzynarodowa
  • współpraca międzynarodowa